Էդվարդ Նալբանդյանն ու Թինա Քայդանաուն քննարկել են ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման վերջին զարգացումները
Ապրիլի 28-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց ԱՄՆ պետքարտուղարի եվրոպական եւ եվրասիական հարցերով փոխտեղակալ Թինա Քայդանաուին:
Ողջունելով հյուրին` Հայաստանի արտգործնախարարը գոհունակություն հայտնեց հայ-ամերիկյան  բարեկամական գործընկերության սերտացմամբ՝ ընդգծելով, որ վերջին տարիներին երկկողմ հարաբերություններում արձանագրված դինամիկան լայն հնարավորություններ է ստեղծում փոխգործակցության առավել ամրապնդման համար:
Թինա Քայդանաուն իր հերթին ասաց, Միացյալ Նահանգները բարձր են գնահատում Հայաստանի հետ գործընկերային հարաբերությունները եւ շահագրգռված են դրանց հետագա խորացմամբ:
Հանդիպմանը հանգամանալից զրույց տեղի ունեցավ երկկողմ, տարածաշրջանային եւ միջազգային հարցերի լայն շրջանակի շուրջ:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Թինա Քայդանաուն քննարկեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման վերջին զարգացումները: ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալը նշեց նաեւ, որ Միացյալ Նահանգները շարունակելու են գործակցությունը Հայաստանի հետ տարածաշրջանում կայունության հաստատման, տնտեսական զարգացման խթանման, բարեփոխումների իրականացման ասպարեզներում:

США высоко оценивают дружеские отношения с Арменией - Тина Кайденау
28 апреля министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял  помощника заместителя госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Тину Кайденау, сообщает пресс-служба МИД РА.
Приветствуя гостя, глава МИД РА  выразил удовлетворение укреплением армяно-американского дружественного партнерства, отметив при этом, что зафиксированная за последние годы динамика в двусторонних отношениях создает широкие возможности для еще большего укрепления взаимодействия.
В свою очередь, Кайденау отметила, что США высоко оценивают дружеские отношения с Арменией и заинтересованы в их дальнейшем углублении.
В ходе встречи состоялась подробная беседа вокруг широкого круга двусторонних, региональных и международных вопросов.
Собеседники  обсудили и последние развития в процессе урегулирования Карабахского конфликта.
Помощник заместителя госсекретаря США отметила, что Соединенные Штаты будут  и дальше содействовать Армении в вопросах утверждения стабильности в регионе, стимулирования экономического развития, реализации реформ.