Ադրբեջանը հերթական դիվերսիոն փորձն է իրականացրել
Դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմաններում Տավուշի մարզի հայ-ադրբեջանական սահմանի Բաղանիս գյուղի հատվածում ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումները դիվերսիոն փորձ են իրականացրել: Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Տավուշի մարզի Հայ ադրբեջանական պետական սահմանի Բաղանիս գյուղի հատվածում ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումները դիվերսիոն փորձ են իրականացրել: Հակառակորդի ստորաբաժանումների առաջխաղացումը ժամանակին հայտնաբերվել է: Հայկական բանակի արագ արձագանքման համապատասխան ստորաբաժանումը դարանակալել է և ՀՀ պետական սահմանը խախտած դիվերսիոն խմբի գործողությունները չեզոքացրել է: Հակառակորդի դիվերսիոն խմբի մեկ անդամի դիակը գտնվում է միջդիրքային տարածքում: Ցավոք փոխհրաձգության ընթաքցում զոհվել է նաև տարածքում գտնվող հովիվ Սերյոժա Նիկոլայի Սարգսյանը ծնված 1935 թ: ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները լիովին տիրապետում են իրավիճակին: Կատարվածի ողջ պատասխանատվությունը մնում է ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա:»,-գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Азербайджан предпринял очередную попытку диверсии на границе с Арменией
11 января примерно в 17:30 по ереванскому времени азербайджанской стороной была предпринята очередная попытка диверсии. Проникновение азербайджанских сил было предпринято у села Баганис на границе Армении и Азербайджана. Об этом сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, наступление противника было вовремя замечено. Соответствующее подразделение быстрого реагирования ВС Армении выследило противника и вовремя нейтрализовало членов диверсионной группы, нарушившей государственную границу Армении. Тело одного из членов диверсионной группы находится на территории между позициями. К сожалению, при перестрелке погиб 80-летний армянский пастух Сережа Николаевич Саркисян, находившийся неподалеку.
Вооруженные силы Армении заявляют о полном контроле ситуации, возложив всю ответственность за происходящее на военно-политическое руководство Азербайджана.