Հակառակորդը շփման գծի որոշ հատվածներում օգտագործել է անօդաչու թռչող սարքեր
Հունվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տակավին նկատվել է հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների աճ: ՊԲ օպերատիվ տվյալներիհամաձայն, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, արձակել է ավելի քան 2000 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, հակառակորդը շփման գծի որոշ հատվածներում օգտագործել է նաև անօդաչու թռչող սարքեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով շարունակում ենվստահորեն տիրապետել օպերատիվ մարտավարական իրադրությանը ևանհրաժեշտության դեպքում դիմում համապատասխան գործողությունների:

На линии соприкосновени Азербайджан задействовал беспилотники – Минобороны НКР
На линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана в ночь на 11 января зафиксирован рост числа нарушений перемирия.
Согласно сообщению пресс-службы Министерства обороны НКР, азербайджанская сторона около 200 раз нарушила перемирие. Из различных видов стрелкового оружия произведено свыше 2000 выстрелов.
Помимо этого, азербайджанская сторона на некоторых участках линии соприкосновения задействовала беспилотники.
Передовые подразделения ВС НКР продолжают уверенно нести боевое дежурство по всему периметру линии соприкосновения, и в случае необходимости прибегают к соответствующим действиям.