Հակառակորդը 2 ուղղությամբ դիվերսիոն փորձ է իրականացրել ու հետ շպրտվել
Հունվարի 11-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Ջրաբերդ) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով արձանագրվել են հակառակորդի դիվերսիոն հետախուզական խմբերի ներթափանցման փորձեր: Երկու ուղղությամբ էլ, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների և նրանց հետ շպրտել ելման դիրքեր:
Հակառակորդի կրած կորուստները ճշտվում են:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկված կանխարգելիչ գործողությունների ժամանակ կորուստներ չեն ունեցել:

Армия обороны НКР пресекла диверсии Азербайджана
11 января в районе 23:00 на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана в северо-восточном (Джраберд) и восточном (Акна) направлениях были пресечены попытки диверсионного проникновения. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В обоих направлениях передовые подразделения Армии обороны вовремя зафиксировали продвижение азербайджанских отрядов специального назначения и прибегли к превентивным мерам, отбросив противника на исходные позиции. Потери противника уточняются. В ходе предпринятых превентивных мер потерь со стороны передовых подразделений Армии обороны НКР не было.