Մալազիական «Boeing»–ի կործանման պատճառների քննության արդյունքները կհրապարակեն տարվա երկրորդ կեսին
Ուկրաինայի արևելքում Մալազիական «Boeing»–ի կործանման պատճառների քննության վերջնական արդյունքները, ինչպես սպասվում է, պատրաստ կլինեն ընթացիկ տարվա երկրորդ կեսին։
Այս մասին հայտարարել է Նիդեռլանդների վարչապետ Մարկ Ռյութթենը Դավոսում կայացած ֆորումի ընթացքում՝ Մալազիայի վարչապետ Նաջիբ Ռազակի հետ բանակցություններում։
Ինչպես հաղորդում է «New Strait Times»–ը, Ռյութթենը վստահեցրել է գործընկերոջը, որ զեկույցը սկզբից կփոխանցվի մալազիական կողմին, և հետո միայն կհրապարակվի։
Հիշեցնենք՝ «Մալազիական ավիաուղիներ» ընկերության ինքնաթիռը, որը չվերթ էր կատարում Ամստերդամից Կուալա–Լումպուր, կործանվել է անցած տարվա հուլիսի 17-ին. ողջ կազմը՝ 298 մարդ, զոհվել է։

Результаты расследования причин крушения «Boeing» опубликуют во второй половине года
Окончательные результаты расследования причин крушения малайзийского «Boeing» на востоке Украины, как ожидается, будут готовы во второй половине нынешнего года. Как передает ТАСС, об этом сообщил премьер-министр Нидерландов Марк Рютте на состоявшихся в ходе форума в Давосе переговорах с главой правительства Малайзии Наджибом Разаком.
Как сообщает электронная версия газеты «New Strait Times», Рютте заверил своего коллегу, что «в первую очередь доклад будет передан малайзийской стороне и только затем опубликован».
Самолет компании «Малайзийские авиалинии», совершавший рейс по маршруту Амстердам – Куала-Лумпур, потерпел крушение 17 июля прошлого года, все находившиеся на его борту 298 человек погибли.