Վահե Էնֆիաջյան. «Այսօրվա բողոքի ցույցը բազմամարդ է լինելու»
«7օր»–ի հետ զրույցում ՀՀ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանն անդրադարձել է այսօր՝ ժամը 13:00-ին, ՀՀ կառավարության շենքի մոտ տեղի ունենալիք բողոքի գործողությանը։
«Մենք բոլորս Արտակ ենք» կարգախոսի ներքո իրականացվող բողոքի ցույցը բազմամարդ է լինելու,–ընդգծել է նա՝ հավելելով, որ այդպիսով իրենց միասնական ընդվզման խոսքն են ասելու Ա. Խաչատրյանին առևանգելու և խոշտանգելու վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 7–ին դիմակավորված և զինված անձինք առևանգել էին «Կասեցում» շարժման ակտիվիստ Արտակ Խաչատրյանին և դաժան ծեծի ենթարկել:

Ваге Энфиаджян: «Сегодняшняя акция протеста будет многолюдной»
Депутат Национального собрания РА от фракции «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян в беседе с «7or» прокомментировал предстоящую сегодня в 13:00 перед зданием Правительства акцию протеста.
«Сегодняшняя акция протеста, которая пройдет под лозунгом «Мы все – Артак», будет многолюдной», - отметил он, добавив, что тем самым будет выражен единый протест в связи с похищением и избиением Артака Хачатряна.
Напомним, что член политического совета ППА, активист движения «Отмена» Артак Хачатрян был похищен и жестоко избит 7 февраля неизвестными в масках. Сейчас он находится в реанимациями медицинского центра «Малатия» с множественными травмами и ушибами внутренних органов.