Ծառուկյանը պայթեցրեց Սարգսյանի քարոզչափուչիկը
Սերժ Սարգսյանն իր անձնական վիրավորանքներով լեցուն ելույթով կարողացավ ընդամենը մի քանի ժամով «նյուզմեյքեր» դառնալ ու նպաստել իր շուրջը հավաքված բորենիների խրախճանքին։
ՀՀԿ առաջնորդի հնչեցրած «ֆա՛ս» հրահանգը ցույց տվեց, որ նա իր կուսակիցների օդիոզ հատվածին որպես չորքոտանու է վերաբերվում։ Այսինքն, երբ ուզենա՝ կարող է նրանց ասել «Ֆո՛ւ», իսկ երբ ուզենա՝ «ֆա՛ս»։
Փուչիկկարենների համար նա գործունեության դաշտ բացեց՝ կարծելով, թե կարող է վախեցնել Գագիկ Ծառուկյանին ու անցնել իր հիմնական գործին՝ սահմանադրական փոփոխությունների միջոցով ցմահ իշխելու և Հայաստանում «Մեկ օլիգարխի տնտեսություն» կառուցելու ծրագրի կյանքի կոչմանը։
«Վերջի բոլշևիկն» ուզում էր քարոզչական առաջատար դառնալ և տպավորություն ստեղծել, թե ամենակարող է, բայց խիարը կրկին թարս բուսնեց։
ԲՀԿ նիստում հնչած Ծառուկյանի քաղաքական գնահատականը և կոշտ պատասխանը պայթեցրեց Սարգսյանի քարոզչափուչիկը։
Հիմա գնդակը ոչ թե Սերժ Սարգսյանի դաշտում է, այլ նա իր բորենիների հետ գնդակով հայտնվել է ցանցի մեջ։
Նկատենք, որ հետագա ցնցումային զարգացումների ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Սերժ Սարգսյանի վրա։ Նա սրեց իրավիճակը և պետք է պատրաստ լինի ուտելու իր եփած «բորշը»։ Նա նախընտրեց իր «հոգևոր» հայրերի՝ Չաուշեսկուի, Յանուկովիչի, Մուբարաքի և մյուսների ճանապարը, բայց դա արդեն իր խնդիրն է, քանզի ամեն մարդ ինքն է որոշում իր ճակատագիրը։ Քաղաքականության մեջ խելք է պետք, որը իշխանական փտած բուրգի վերնախավում չկա։ Նենգություն, կեղտոտություն կա, բայց խելք չկա։
Ծառուկյանի պատասխանն առավել քան ինքնավստահ էր, իսկ անելիք քայլերը՝ բացառապես քաղաքական։
«Պատրաստվե՛ք պայքարի։ Երեք հազար մարդ է դուրս գալիս փողոց՝ սրանք ստիպված օրենք են փոխում: Ամբողջ ժողովուրդը դուրս գա՝ իշխանությունը կփոխվի: Ես այժմ կոչ եմ անում համազգային մոբիլիզացիայի՝ ունենալով մեկ նպատակ՝ քաղաքական բոլոր օրինական մեթոդներով (անդադար հանրահավաքներ, երթեր, ցույցեր, անհնազանդություն և այլն) հասնել Սերժ Սարգսյանի պաշտոնանկությանը` ազատվելու համար չարիքի այս իշխանությունից»,– ժողովրդին դիմելով՝ հայտարարեց ԲՀԿ առաջնորդը։

Царукян подорвал пропагандистский пузырь Саргсяна
Своим преполненным личными оскорблениями выступлением Серж Саргсян сумел на несколько часов стать «ньюзмейкером» и поощрить вакханалию собравшихся вокруг него шакалов.
Озвученная руководителем РПА команда «Фас!» показала, что он относится к своим одиозным однопартийцам как к четвероногим. То есть, при желании может как спустить с поводка, так и дать команду «Фу!».
Для шариковых каренов он открыл широкий фронт деятельности, полагая, что может напугать Гагика Царукяна и перейти к своей основной задаче – обеспечению посредством конституционных изменений пожизненной власти и построению в Армении «Экономики одного олигарха».
«Последний большевик» хочет стать агитационным лидером и произвести впечатление всемогущего, но огурец снова взрос неправильно.
Озвученная в ходе заседания ППА политическая оценка Царукяна и его жесткий ответ подорвали пропагандистский пузырь Саргсяна.
Сейчас мяч не то чтобы на поле Сержа Саргсяна, но он сам вместе с мячом и своими шакалами оказался в сетке ворот.
Отметим, что вся ответственность за последующие развития по сценарию потрясений ложится на Сержа Саргсяна. Он обострил обстановку, и должен быть готов расхлебывать заваренную им кашу. Он предпочел пойти по стопам своих «духовных» отцов – Чаушеску, Януковича, Мубарака и остальных, но это уже его проблема, ведь каждый сам выбирает свою судьбу. В политике нужен ум, которым верхушка прогнившей властной пирамиды не обладает. Коварство и мерзость, но никак не ум.
Выступление Царукяна было более чем самоуверенным, а намеченные шаги – исключительно политическими.
«Готовьтесь к борьбе! На улицы выходит три тысячи человек, и они вынужденно меняют законы. Если выйдет весь народ, власть сменится. Я сейчас призываю к общенациональной мобилизации, имея своей единственной целью добиться посредством всех дозволенных законом методов (постоянные митинги, шествия, демонстрации, акты неповиновения и т.д.) отставки Сержа Саргсяна, дабы избавиться от этой власти зла», - заявил лидер ППА, обращаясь к народу.