ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները ԵԱՀԿ նախագահի հետ քննարկել են ԼՂ հիմնահարցը
Այսօր ԵԱՀԿ գործող նախագահ՝ Ղազախստանի արտգործնախարար Կանատ Սաուդաբաևը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեի (ԱՄՆ) Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան) և ԼՂ հարցերով գործող նախագահ Անջեյ Կասպրշիկի հատուկ ներկայացուցչի հետ։ Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցեր։
-Մենք գործող նախագահին ներկայացրել ենք Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հետ հանդիպումների արդյունքները, - ասել է Իգոր Պոպովը։
Իր խոսքերով՝ ԵԱՀԿ գալիք գագաթնաժողովը կարող է կարևոր հարթակ դառնալ հայկական և ադրբեջանական կողմերի միջև այս հարցի շուրջ երկխոսությունը շարունակելու համար։

Саммит ОБСЕ может стать важной ареной для продолжения диалога между двумя сторонами - Попов
Сегодня действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Казахстана Канат Саудабаев встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Робертом Брадтке (США), Игорем Поповым (Россия) и специальным представителем действующего председателя по Нагорному Карабаху Анджеем Каспршиком.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с урегулированием Карабахского конфликта.
«Мы рассказали действующему председателю об итогах встреч с президентами Армении и Азербайджана», - отметил И. Попов.
По его словам, предстоящий саммит ОБСЕ может стать важной ареной для продолжения диалога между армянской и азербайджанской сторонами в этом вопросе.