Գերմանիայի գավաթ. «Բորուսիա»–«Հոֆենհայմ»
Այսօր Գերմանիայի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակչում դորտմունդյան «Բորուսիա»–ն կմրցի «Հոֆենհայմ»–ի հետ։ Այս զույգի նախորդ հանդիպումն ավարտվել էր տնային խաղում «Բորուսիա»–ի հաղթանակով՝ 1։0 հաշվով։ Վերջին 10 «առերեսումից» 3 անգամ հաղթել է «Հոֆենհայմ»–ը, 4 անգամ՝ «Բորուսիա»–ն, ևս երեքն ավարտվել է ոչ ոքի։
Դորտմունդցիները 1/16 եզրափակչի շրջանակներում 3։0 հաշվով հաղթեցին «Սանկտ Պաուլի»–ին, իսկ 1/8–ի ժամանակ Դրեզդենում 2։0 հաշվով պարտության մատնեցին «Դինամո»–ին։
Գերմանիայի առաջնության շրջանակներում ներկայումս «Բորուսիա»–ն 27 մրցափուլից հավաքած 33 միավորով զբաղեցում է 10–րդ հորիզոնականը։
7 խաղում անընդմեջ Բունդեսլիգայում «Բորուսիան»–ն պարտություն չէր կրում, և միայն նախօրեին նվազագույն հաշվով պարտվեց իր դաշտում հյուրընկալած «Բավարիա»–ին։
Իր հերթին, 1/16 եզրափակչում տնային խաղում «Հոֆենհայմ»–ը 5։1 հաշվով ջախջախեց «Ֆրանկֆուրտ»–ին, իսկ 1/8–ի ժամանակ 2։0–ով հաղթեց «Աալեն»–ին վերջինի դաշտում։
Գերմանիայի առաջնությունում «Հոֆենհայմ»–ը 37 միավորով մրցաշարային աղյուսակում 7–րդն է։ Վերջին մրցափուլում նա տնային խաղում 1։4 հաշվով պարտվեց Մյունխենգլադբախի «Բորուսիա»–ին։

¼ Кубка Германии: «Боруссия Д» сыграет «Хоффенхаймом»
Сегодня в четвертьфинальном поединке Кубка Германии дортмундская Боруссия на своем поле сыграет с Хоффенхаймом.
В этом сезоне соперники уже встречались (в рамках чемпионата), и тогда «Боруссия» дома победила со счетом 1-0. В десяти последних очных противостояниях трижды выигрывал «Хоффенхайм», четыре победы у «Боруссии» и еще три матча завершались ничьей.
Дортмундцы на стадии 1/16 финала Кубка на выезде разгромили «Санкт-Паули» (3-0), а в 1/8 финала в гостях смогли обыграть «Динамо» из Дрездена со счетом 2-0. В чемпионате же Германии команда на данный момент занимает только десятое место с 33-мя набранными очками после 27-ми туров. «Боруссия» семь туров подряд не проигрывала, и только накануне потерпела поражение на своем поле от мюнхенской «Баварии» (0-1).
«Хоффенхайм», в свою очередь, на стадии 1/16 финала Кубка дома разгромил «Франкфурт» (5-1), а в 1/8 финала в гостях победил «Аален» (2-0). В чемпионате же Германии команда имеет 37 набранных очков, и соответственно занимает седьмое место в турнирной таблице. В последнем туре Бундеслиги «Хоффенхайм» дома принимал «Боруссию» из Менхенгладбаха, и крупно проиграл сопернику (1-4).