10–րդ ընտրատարածքում Ազային միաբանությունը առաջադրել է իր թեկնածուին
2010թ. հունվարի 10-ին թիվ 10 ընտրատարածքում կայանալիք Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով լրացուցիչ ընտրությանը մասնակցելու դիմում է ներկայացրել նաև Արա Սիմոնյանը «Ազգային միաբանություն» կուսակցությանից։  «7օր»-ի հետ զրույցում «Ազգային միաբանություն» կուսակցության փոխնախագահ Սարգիս Մուրադխանյանը նշել է, որ Արա Սիմոնյանին առաջադրել է կուսակցությունը։ Իսկ թե ինչպեսի մարտավարություն է ընտրել կուսակցությունը, նա պատասխանել է՝ ընտրական։
-Ընտրարշավից խոսելը դեռևս վաղ է, բայց ինչպես ցանկացած քաղաքական կուսակցություն՝ մենք էլ ունենք մարտավարություն և հատկապես՝ ընտրական գործընթացներին մասնակցելու մեծ փորձ ու կկարողանանք ճիշտ արշավ կազմակերպել,-ասել է նա։
Այն հարցին, թե ինչպես են գնահատում հաղթելու իրենց հնարավորությունը, Սարգիս Մուրադխանյանն ասել է, թե եթե շանս չունենայինք, ապա թեկնածուին չէին առաջադրի։
-Մեր կուսակցությունն ունի տարածքային կազմակերպություններ, Արա Սիմոնյանն էլ հենց 10-րդ ընտրատարածքի տարածքային կազմակերպության ղեկավարն է և ընտրվելու մեծ հնարավորություններ ունի։ Մեր կուսակցության դիրքորոշումները համապատասխանում են աշխարհաքաղաքական դիրքորոշումներին, և կարծում եմ՝ ընտրողները մեզ անպայման ձայն կտան,-նշել է նա։

В 10-м округе «Национальное единение» выдвинуло своего кандидата
Для участия в предстоящем 10-ого января 2010-ого года в 10-м округе дополнительных выборах по мажоритарной системе НС РА заявку представил также Ара Симонян из партии «Национальное единение». В беседе с «7or» заместитель председателя партии «НЕ» Саркис Мурадханян отметил, что Ара Симоняна выдвинула партия. А на вопрос какую тактику избрала партия, он ответил «выборную».
«Говорить об избирательной кампании пока рано, но как любая политическая партия у нас есть своя стратегия и особенно большой опыт участия в выборных процессах и мы сможем организовать правильную кампанию», - сказал он.
На вопрос, как он оценивает их возможность победы Саркис Мурадханян ответил, что «если б не было шанса, то кандидат не выдвигался бы».
«Наша партия имеет территориальные организации, и Ара Симонян является руководителем территориальной организации в 10-м избирательном округе и имеет большие возможности для избрания. Позиции нашей партии соответствуют геополитическим подходам и, думаю, избиратели обязательно отдадут нам голоса», - отметил он.