«Օֆշորի» գործով հարցաքննվել է Կճոյանը
«Օֆշորի» գործով մեղադրյալ Աշոտ Սուքիասյանի փաստաբանը՝ Յուրիկ Խաչատրյանը, «NEWS.am»-ի հարցին, թե ինչ պաշտոնյաներ են հարցաքննվել գործի շրջանակներում, ասաց, որ հարցաքննվել են այն ժամանակ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, Առևտրի և շուկաների կարգավորման վարչության պետ Գագիկ Քոչարյանը:
Փաստաբանն ասաց, որ հարցաքննված պաշտոնյաներն արձանագրել են, որ նման ժողով եղել է, հնչել են գործարարների առաջարկներ, բայց դրանով Կառավարությունը չի զբաղվել:
Գործի շրջանակներում նախկին վարչապետ, այժմ ԱՄՆ–ում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Տիգրան Սարգսյանը չի հարցաքննվել, փոխարենը՝ հարցաքննվել է Արարատյան Հայրապետական թեմի առաջնորդ Նավասարդ արք. Կճոյանը: Նա իր ցուցմունքում նշել է, որ որեւէ կապ չունի այդ գործարքների հետ. Աշոտ Սուքիասյանը՝ որպես խաչի քավոր, ելումուտ է ունեցել իր կաբինետ, վերցրել է իր անձնագրի պատճենները եւ նմանակել ստորագրությունը:
Յուրիկ Խաչատրյանն ասաց, որ հարցաքննված պաշտոնյանների հետ առերեսումներ չեն եղել, քանի որ ցուցմունքներում տարբերություններ չկային:

В рамках «оффшорного» дела был доброшен Навасард Кчоян
Адвокат обвиняемого по «оффшорному» делу Ашота Сукиасяна Юрик Хачатрян сообщил в беседе с «News.am», что в рамках дела были допрошены тогдашний министр экономики Нерсес Ерицян и начальник Управления по регулированию торговли и рынков Гагик Кочарян.
Он отметил, что допрошенные чиновники подтвердили, что собрание предпринимателей в министерстве экономики было, но правительство этим вопросом не занималось.
В рамках дела экс-премьер, ныне посол РА в США Тигран Саркисян допрошен не был, но показания давал архиепископ Навасард Кчоян. Последний заявил, что не имеет отношения к делу, но Ашот Сукиасян имел свободный доступ в его кабинет, поэтому сумел снять копию паспорта и подделать подпись.
Юрик Хачатрян рассказал также, что очных ставок с допрошенными чиновниками не проводилось, так как расхождения в показаниях не было.