Ռոբերտ Նազարյանին դուր չեն եկել Բիբինի մեղադրանքները. «Ստո՛ւմ է»
ՀԾԿՀ նախագահ Ռոբերտ Նազարյանին դուր չեն եկել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Եվգենի Բիբինի մեղադրանքները՝ ուղղված ՀՀ իշխանություններին։
Այսօր՝ «Էլեկտրաէներգիայի սակագնի վերանայման հիմնավորվածության վերաբերյալ» խորհրդարանական լսումների ժամանակ, Ռ. Նազարյանը բողոքել է, որ Բիբինը չի խոսել ՀԷՑ–ի աշխատանքում առկա թերացումների, սխալների, վատ մենեջմենթի մասին, ինչը, ըստ նրա, հանգեցրել է պարտքերի կուտակման։
Նազարյանը նաև նշել է, որ ՀԷՑ-ն ավելի մեծ աշխատավարձ է վճարել, քան նախատեսված է, բայց երբ ՀԾԿՀ–ն պահանջել է հրապարակել աշխատավարձերի չափը, մերժում է ստացել՝ պատճառաբանությամբ, որ դա հակասում է Սահմանադրությանը, և ֆինանսական գաղտնիք է։
Ինչ վերաբերում է Բիբինի արատահայտությանը, որ իրենք առկա խնդիրների մասին բազմիցս տեղյակ են պահել ՀՀ կառավարությանը և ՀԾԿՀ–ին, բայց վերջինների կողմից որևէ քայլ չի իրականացվել, Ռ. Նազարյանը բավականին կոշտ է արձագանքել.

Роберту Назаряну не понравились обвинения Бибина: «Врет!»
Председателю Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Роберту Назаряну не понравились обвинения гендиректора компании «Электрические сети Армении» (ЭСА) Евгения Бибина в адрес властей РА.
В ходе сегодняшних парламентских слушаний на тему пересмотра тарифа на электроэнергию Назарян пожаловался, что Бибин ничего не сказал об упущениях и ошибках в работе, плохом менеджменте ЭСА, что, по его словам, и привело к накоплению долгов.
Назарян отметил также, что ЭСА потратила на зарплаты больше, чем было предусмотрено, но когда КРОУ потребовала опубликовать размеры зарплат, получила отказ, с тем обоснованием, что это противоречит Конституции и является коммерческой тайной.
Что касается заявления Бибина о том, что они неоднократно ставили правительство и КРОУ в известность об имеющихся проблемах, но последними не было предпринято каких-либо шагов, Назарян отреагировал довольно жестко:
«Господин Бибин врет!»
В своем выступлении Назарян заявил также, что тариф на электроэнергию должен повыситься на 6,93 драма.