Բաղրամյան պողոտայում բողոքի անժամկետ ցույցը շարունակվում է (ուղիղ միացում)
Արդեն 5-րդ օրն է՝ Բաղրամյան պողոտայում շարունակվում է ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի թանկացման իրականացվող անժամկետ բողոքի գործողությունը։ Այս գիշեր ևս ջրցան մեքենաներ գործի չեն դրվել, և առավոտը Բաղրամյան պողոտայում խաղաղ է բացվել։
Ցուցարարները «գործնագործ» էին խաղում, մաքրում և հեռացնում էին աղբը, քանի որ, ինչպես առավոտյան հայտնել է «Ո՛չ թալանին» նախաձեռնության անդամ Մաքսիմ Սարգսյանը, «Սանիտեք» ընկերությունը հրաժարվել է մաքրել Բաղրամյան պողոտայի այդ հատվածի աղբը։
Նշենք նաև, որ այսօր նույնպես՝ ժամը 18:00–ին, Ազատության հրապարակում հավաք է տեղի ունենալու, որտեղից քաղաքացիները Երևանի կենտրոնական փողոցներով իրազեկման և անհնազանդության երթ անցկացնելով՝ միանալու են Բաղրամյան պողոտայում ընթացող ցույցին։
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան երթի մասնակիցների թիվն այնքան շատ էր, որ գրեթե հասել էր մինչև Մաշտոցի պողոտա. ամբողջովին դադարեցվել էր երթևեկությունը Բաղրամյան-Պռոշյան խաչմերուկից մինչև Մոսկովյան փողոցի խաչմերուկն ընկած հատվածում։

На проспекте Баграмяна продолжается бессрочная акция протеста (прямой эфир)
Уже 5-й день на проспекте Баграмяна продолжается бессрочная акция протеста против повышения тарифа на электроэнергию. Сегодняшняя ночь прошла без инцидентов.
Демонстранты заняты уборкой территории. Как сообщил член гражданской инициативы «Нет грабежу!» Максим Саркисян, компания «Санитек» отказалась убирать мусор с места проведения акции протеста.
Отметим, что сегодня в 18:00 на площади Свободы пройдет собрание, после которого граждане проведут шествие по центральным улицам Еревана и присоединятся к протестующим на проспекте Баграмяна.
Напомним, что накануне участников акции было так много, что колонна растянулась почти до проспекта Маштоца.