ՀՀ ՊՆ. «Խորհուրդ կտայինք Զաքիր Հասանովին չզբաղվել ավելորդ հռետորաբանությամբ»
ՀՀ ՊՆ–ն մեկնաբանել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի հայտարարությունը, թե սահմանագոտում հայկական օդուժի թռիչքների կապակցությամբ իր կողմից հրաման է տրվել ոչնչացնել հայկական ինքնաթիռները՝ սահմանը խախտելու դեպքում:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն, ըստ երևույթի, խիստ մտահոգված է և փորձում է որպես իրականություն ներկայացնել Ադրբեջանում այս օրերին ընթացող զորավարժության պայմանական սցենարը: Խորհուրդ կտայինք Զաքիր Հասանովին չզբաղվել ավելորդ հռետորաբանությամբ:
Ինչ վերաբերում է սահմանագոտում իրականացվող թռիչքներին, ապա հայկական օդուժը մշտապես ուսումնավարժական թռիչքներ է իրականացնում ՀՀ ամբողջ տարածքում»,–ասված է ՊՆ–ի մեկնաբանությունում։

Ереван советует министру обороны Азербайджана отказаться от излишней риторики
Управление по информации и связям с общественностью Министерства обороны Армении прокомментировало заявление главы оборонного ведомства Азербайджана Закира Гасанова о том, что он отдал приказ сбивать армянские истребители в случае нарушения границы.
«Министр обороны Азербайджана, вероятно, крайне озабочен и пытается представить в реальном свете условный сценарий проходящих в эти дни в Азербайджане учений. Советуем Закиру Гасанову не заниматься излишней риторикой», – говорится в комментарии Минобороны Армении.
«Что касается полетов в приграничной зоне, то армянские военно-воздушные силы осуществляют постоянные учебно-тренировочные полеты над всей территорией Армении», – отмечается в заявлении.