Ռուբեն Հայրապետյանը հրավիրվել է հարցաքննության
Ազատամարտիկ Սմբատ Հակոբյանի նկատմամբ կիրառված բռնության գործի շրջանակներում երեկ Քննչական կոմիտե է հրավիրվել ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը: «Փաստինֆո»-ի ունեցած այս տեղեկությունները հաստատեցին նաև ՔԿ-ից: Սակայն այլ մանրամասներ չհայտնեցին:
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 21-ին Երևանի կենտրոնում` Աբովյան փողոցում, ծեծի էր ենթարկվել ազատամարտիկ Սմբատ Հակոբյանը, ով նույն օրը՝ միջադեպից առաջ, մասնակցել էր իշխանափոխության պահանջով երթին:
Ազատամարտիկը նաև ԶԼՄ-ով հայտարարություն էր արել, թե իրեն ծեծի ենթարկողը եղել է Տիգրան անունով մի տղամարդ, որին ինքը ճանաչել է ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի թիկնազորից:
Հայտնել էր նաև, որ Ռուբեն Հայրապետյանն իրեն սպառնացել էր, եւ կարծիք հայտնել, որ իրեն ծեծողների հովանավորը հենց Ռուբեն Հայրապետյանն է, ապա հրապարակել էր Ռուբեն Հայրապետյանի հետ ինչ-որ հեռախոսային խոսակցության սղագրություն:

Рубена Айрапетяна пригласили на допрос
Президент Федерации футбола Армении(ФФА) Рубен Айрапетян накануне был приглашен в Следственный комитет Армении в рамках дела об избиении ветерана Карабахской войны Смбата Акопяна. Имеющиеся у «Фактинфо» сведения подтвердили в СК Армении, однако иные подробности в ведомстве не сообщили.
Напомним, что Смбат Акопян подвергся избиению 21-го сентября на улице Абовяна в центре Еревана. В тот же день до инцидента Смбат Акопян участвовал в акции протеста с требованиями смены власти.
Акопян сообщил СМИ, что его избил некто по имени Тигран, которого он знает как сотрудника охраны президента ФФА Рубена Айрапетяна.
Он также сообщил, что Рубен Айрапетян ему угрожал и выразил мнение, что президент ФФА покровительствует напавшим на него, а затем опубликовал стенограмму какого-то телефонного разговора с Айрапетяном.