Ստեփան Մարգարյանն ու Էլինար Վարդանյանը պաշտոնապես հետ են կանչվել միջազգային պատվիրակություններից
Այսօր ԱԺ-ում ԲՀԿ խմբակցության նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը լրագրողներին հայտնել է, որ Ստեփան Մարգարյանն ու Էլինար Վարդանյանը պաշտոնապես հետ են կանչվել միջազգային պատվիրակություններից:
–Գալուստ Սահակյանի գրությունը ստացել ենք, որ մեր դիմումի համաձայն՝ վերոնշյալ անձինք հետ են կանչվել պատվիրակությունների կազմից,-նշել է Ն. Զոհրաբյանը:
Ստեփան Մարգարյանը հետ է կանչվել ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովից և Հայաստան-Եվրամիություն միջխորհրդարանական վեհաժողովից, իսկ Էլինար Վարդանյանը՝ ՆԱՏՕ-ից։
Ինչ վերաբերում է ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների պաշտոններից նույնպես նրանց հետ կանչելուն, Ն.Զոհրաբյանն ասել է, որ այդ հարցը չի քննարկվել:

Степан Маргарян и Элинар Варданян официально отозваны из международных делегаций НС
Депутаты парламента РА Степан Маргарян и Элинар Варданян официально отозваны из международных делегаций НС. Об этом сегодня сообщила журналистам руководитель парламентской фракции ППА Наира Зограбян.
«Мы получили письменный ответ Галуста Саакяна на наш запрос, и в нем подтверждается, что указанные лица отозваны из составов делегаций», – отметила Зограбян.
Степан Маргарян отозван из делегаций в Парламентской ассамблее ОБСЕ и Межпарламентской ассамблее Армения-ЕС, а Элинар Варданян – в НАТО.
Что касается их отзыва с должностей руководителей постоянных комиссии НС, то Зограбян отметила, что данный вопрос пока не обсуждался.