Հովիկ Աբրահամյանը հիշել է Չերչիլի խոսքերը՝ խելացի մարդու մասին
Ամփոփելով խորհրդարանում ՀՀ 2016թ. պետական բյուջեի մասին օրենքի նախագծի քննարկումները՝ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն իր ելույթում հիշել է Ուինսթոն Չերչիլի խոսքերը՝ խելացի մարդու մասին։
«Յուրաքանչյուր խելացի մարդ միշտ կարող է կազմել հաղթական ծրագիր, բայց մեկ պայմանով՝ եթե ի՛նքը չի այդ ծրագրի իրականացնողն ու պատասխանատուն։ Այս խոսքերը ես հիշեցի, երբ բյուջեն ներկայացնելուց հետո այն սկսեցին քննարկել տարբեր հարթակներում, և հնչում էին գնահատականներ, թե կարելի էր ավելի հավակնոտ բյուջե ներկայացնել և տնտեսական առավել մեծ աճի ցուցանիշ ամրագրել։ Այո՛, ամեն ինչ էլ կարելի էր գրել և ասել, եթե դո՛ւ չես դրա պատասխանատուն, և եթե դո՛ւ չես լինելու ասվածի և հետո այդպես էլ չարվածի կրողը»,–ընդգծել է Հ.Աբրահամյանը։
Նա կարծիք է հայտնել, որ բյուջետային քննարկումների ժամանակ ելույթ ունեցողները պետք է իրենց առաջարկություններին մոտենան իրականացնողի պատասխանատվությամբ։

Овик Абрамян вспомнил слова Черчилля об умном человеке
Подытоживая парламентские обсуждения проекта госбюджета РА на 2016 год, премьер-министр Овик Абрамян вспомнил в ходе своего выступления слова Уинстона Черчилля об умном человеке.
«Любой умный человек может составить план победы, если он не отвечает за осуществление этого плана. Эти слова я вспомнил, когда после представления бюджета его начали обсуждать на различных площадках, и звучали оценки, что можно было представить более амбициозный проект, зафиксировать более высокий показатель экономического роста. Да, всё можно написать и заявить, если ты не несешь за это ответственности, если отвечать за обещанное и несодеянное будешь не ты», – подчеркнул Абрамян.
Он выразил также мнение, что выступающие во время бюджетных обсуждений должны подходить к своим предложениям с ответственностью их реализующих.