Արամ Հարությունյան. «Սերժ Սարգսյանը վերարտադրվելու այլ ճանապարհ չուներ»
«Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանն այսօր հրավիրված ասուլիսում անդրադառնալով դեկտեմբերի 6–ի սահմանադրական հանրաքվեին՝ նշել է, որ Հայաստանի տխուր էջերից մեկը փակվեց։
–Այն իր հետքը կթողնի մեր երկրի պատմության մեջ։ 21-րդ դարում՝ օրը ցերեկով, մեր ժողովրդի հանդեպ ցեղասպանություն է իրականացվում: Սերժ Սարգսյանը վերարտադրվելու այլ ճանապարհ չուներ՝ սահմանադրական փոփոխություններ նախաձեռնելուց բացի: ՀՀԿ-ում երկրորդ մարդ չկա, միայն կա մեկ մարդ՝ Սերժ Սարգսյան, և նա քաղաքականությունից կհեռանա ոտքերն առաջ,– նշել է Ա.Հարությունյանը՝ միաժամանակ ընդգծելով, որ չի ցանկանում՝ Հայաստանում նոր թեհլերյաններ կամ նաիրիհունանյաններ հայտնվեն:

Арам Арутюнян: «У Сержса Саргсяна не было иного пути воспроизводства своей власти»
В ходе сегодняшней пресс-конференции председатель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян коснулся прошедшего 6 декабря референдума по конституционным изменениям.
По его словам, перевернута очередная печальная страница истории Армении.
«Это оставит свой след в истории нашей страны. В 21 веке средь бело дня в отношении нашего народа осуществляется «геноцид». У Сержа Саргсяна не было иного пути воспроизводства своей власти, кроме конституционных изменений. В РПА нет второго человека, есть лишь один – Серж Саргсян, и он уйдет из политики лишь вперед ногами», – отметил Арутюнян, подчеркнув, что не желает появления в стране новых тейлерянов или наириунанянов.