Հակառակորդը Հադրութի ուղղությամբ կիրառել է նաև հաուբից հրանոթ
Դեկտեմբերի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած զինված բախումների ընթացքում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /236 արկ/, 82 /155 արկ/, 120 /23 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 /4արկ/ և ՌՊԳ-7 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, TR-107 տիպի հրթիռային կայանքից /24 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1700 կրակոց: Հակառակորդը շփման գծի հարավային (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 122 միլիմետրանոց Դ-30 հաուբից հրանոթ /4 արկ/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի սադրիչ քայլերը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В направлении Гадрута ВС Азербайджана задействовали гаубицу
В ночь с 20 на 21 декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник продолжил нарушение режима прекращения огня, сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
В указанный период из оружия разного калибра со стороны противника в направлении позиций Армии обороны НКР было произведено свыше 1700 выстрелов. Азербайджанская сторона использовала стрелковое оружие различного калибра, а также минометы 60-мм (236 снарядов), 82-мм (155 снарядов), 120-мм (23 снаряда), гранатометы АГС-17 (4 снаряда), РПГ-7 (снаряда), ЗРК TR-107 (17 ракет). В южном направлении (Гадрут) линии соприкосновения противник задействовал также 122-милиметровую гаубицу Д-30 (4 снаряда).
Для подавления провокационных действий противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к карательным мерам, продолжив уверенно нести боевое дежурство.