... թե չլիներ կինն ու ...
Էդ խեղճ ու կրակ մարդուն ասեք՝ թող իր մերձավորին փոխանցի, որ փետրվարյան հայտնի դեպքերի ժամանակ նաև իր խաղն է ավարտվել, և իմաստ չկա «պտուղ–բանջարեղենի» գույները բռնացնել «մեբելի» գույնի հետ ու այդ ֆոնին հնդկական էժանագին կինո հիշեցնող կադրեր ստանալ։
Ասեք՝ թող իր մերձավորին փոխանցի, որ հանգստանա, քանի որ սահմանադրական հանրաքվեի կեղծումով ավարտվեց իրենց կինոն։
Ասեք՝ թող իր մերձավորին փոխանցի, որ ամեն ինչ չափ ու սահման ունի, և որ Հայաստանում քիչ թե շատ որակյալ հոգեբաններ ու հոգեբույժներ կան, և կարելի է դիմել նրանց օգնությանը։
Ասեք՝ թող իր մերձավորին փոխանցի, որ ժանտախտի պահին խրախճանք հիշեցնող տեսարանը զզվելի է. չի նայվում։
Ասեք՝ թող իր մերձավորին փոխանցի, որ մեղք է ինքը. չի՛ կարելի «պետական» գաղտնիք բացահայտել՝ ի ցույց դնելով, թե ում ինչ ոլորտ է վստահվել։
Ասեք՝ թող իր մերձավորին փոխանցի, որ «շեֆը» փոշմանել է, ու սցենարը փոխվել է, հետևաբար մեջ ընկնել պետք չէ։
Եվ վերջապես, ասեք, որ օղորմաԾիկ Զիգմունդն իր դագաղի մեջ մի քանի «կռուգ» պտտվել է արդեն՝ տեսնելով, թե ինչը կարող է հաղթել «հերոսին»։ Մի՞թե լիբիդոն այդ աստիճանի է տրանսֆորմացվել, որ իրենով լցրել է համացանցն ու փողոցները։

Не хотелось бы называть в эти неспокойные дни имен, но, кто нужно, поймет.
Скажите этому бедолаге, пусть передаст родимой, что во время известных февральских событий закончилась и ее игра, и нет никакой необходимости подбирать «фруктово-ягодные» сочетания под цвет «мебели» и получать на этом фоне напоминающие кадры из дешевого индийского кино этюды.
Скажите, пусть передаст своей зазнобе, чтобы та успокоилась, ибо с фальсификацией конституционного референдума закончилось и их кино.
Скажите, пусть передаст родинушке, что всему есть свой предел, и в Армении найдется хотя бы пара-тройка высококлассных психологов и психотерапевтов, к которым можно обратиться.
Скажите, пусть передаст своей ненаглядной, что напоминающая пир во время чумы картина отвратительна, и попросту не смотрится.
Скажите, пусть передаст дражайшей, чтобы хоть себя пожалела, ведь нельзя разглашать «государственной» тайны, выставляя напоказ кому какая сфера была вверена.
Скажите, пусть передаст ей, что шеф передумал, и сценарий изменился, поэтому соваться не стоит.
И, наконец, скажите, что покойный Зигмунд уже несколько раз перевернулся в гробу, увидев, что может победить «героя». Неужели либидо настолько трансформировалось, что заполнило собой интернет и улицы?