PR տեխնոլոգ. «Քաղաքական հիմնական դերակատարները կլինեն ՀՀԿ–ն, ԲՀԿ–ն և ՀԱԿ–ը»
Քաղաքական տեխնոլոգիաների PR մասնագետ Արմեն Բադալյանը «7օր»-ին ասել է, որ եթե ֆորսմաժորային զարգացումներ չլինեն, և հետագա գործընթացները շարունակվեն այսօրվա պես, ապա Հայաստանում արտահերթ ընտրություններ չեն լինի, իսկ 2012թ. խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ հիմնական խաղացողները կլինեն 3-ը.
-Քաղաքական հիմնական դերակատարները պետք է լինեն 3 ուժեր՝ ՀՀԿ, ԲՀԿ և ՀԱԿ։ ՕԵԿ-ն- ու ՀՅ Դաշնակցությունն արդեն դուրս են եկել քաղաքական բեմից։
PR մասնագետը նաև կարծում է, որ հաջորդ ընտրությունների որակը մեծապես կախված կլինի հայ-թուրքական սահմանի բացումից և ղարաբաղյան հիմնահարցի կարգավորումից։ Եթե այդ երկու խնդիրները լուծվեն, ապա ըստ Ա. Բադալյանի՝ միջազգային ուժերը կսկսեն շատ ավելի մեծ ուշադրություն դարձնել Կովկասին և աչք չեն փակի հնարավոր խախտումների վրա։

Специалист по PR: «Основными политическими игроками будут РПА, ППА и АНК»
Специалист по политическим PR-технологиям Армен Бадалян сказал «7or», что если не будет форс-мажорных ситуаций, и дальнейшие процессы продолжатся также как сегодня, то в Армении не будет досрочных выборов, а во время парламентских выборов 2012г. основных игроков будет трое.
«Основными политическими игроками должны быть 3 силы: РПА, ППА и АНК. Партии «Оринац Еркир» и АРФ Дашнакцутюн уже сошли с политической сцены», - считает пиарщик.
PR технолог также считает, что качество следующих выборов в значительной степени будет зависеть от открытия армяно-турецкой границы и урегулирования Карабахского конфликта. Если две эти проблемы будут решены, то, по мнению А. Бадаляна, международные силы начнут уделять Кавказу гораздо больше внимания, и не закроют глаза на возможные нарушения.