Հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական փորձ
Հունվարի 14-ին և լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ու ՀԱՆ-17 և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 600 կրակոց:
Բացի վերոնշյալից՝ հունվարի 14-ին՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ուժերը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ձեռնարկել են դիվերսիոն հետախուզական փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ: Արդյունքում սպանվել է առնվազն հակառակորդի երկու զինծառայող, խմբի մնացած անդամները դիմել են փախուստի:
Արձանագրված փոխհրաձգության ընթացքում պաշտպանության բանակը կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Пресечена диверсия со стороны Азербайджана
14 января и в ночь на 15 января на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник произвел по армянским позициям около 600 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, гранатометов АГС-17 и РПГ-7. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Кроме того, около 21:30 14 января на восточном направлении линии соприкосновения войск силы специального назначения ВС Азербайджана предприняли попытку диверсионно-разведывательного проникновения.
Передовые подразделения Армии обороны НКР, своевременно выявив продвижение диверсионной группы противника, предприняли ответные меры. В их результате были убиты по меньшей мере двое азербайджанских военнослужащих, остальные члены группы обратились в бегство.
Со стороны Армии обороны НКР потерь нет.
Передовые подразделения АО НКР продолжают владеть оперативной ситуацией и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.