Տիգրան Կարապետյան. «Խմորումները հիմնականում իշխանական դաշտում են»
«Ժողովրդական» կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը ՄԱԱ-ում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, թե ինքն էլ է արձանագրում, որ  սկսվել է նախընտրական կամ կուսակցությունների դիրքերի հստակեցման գործընթաց:
Նրա խոսքերով՝ խմորումները հիմնականում իշխանական դաշտում են։
-Կոալիցիոն կուսակցությունենրը մրցակցում են, և դա բնական է, քանի որ փող բաժանողներն իրենք են։ Իսկ եթե իրենք իրարից ձայն փախցնելու ունեն, անհանգստանում են այդ կապակցությամբ և ձգտում են մեկը մյուսի ներուժը նվազեցնել։ Ինձ համար կա իշխանական ներուժ կամ կոալիցիոն ներկայացուցիչներ, կա ընդդիմություն և կա «Ժողովրդական» կուսակցությունը, որը զբաղեցնում է երրորդ ուժի տեղը՝ ինչքան էլ ասեն' չկա։ Եթե ձայն ունենք, ո՞նց չկա,-ասել է Տիգրան Կարապետյանը։
Ըստ նրա՝ ՀԱԿ-ում էլ են խմորումներ և գժտություններ լինելու, երբ ցուցակ կազմելու ժամանակը գա, իսկ ՀՅԴ-ն էլ սփյուռքի ներուժով է գոյատևում։
-«Ժառանգությունն»  էլ ամերիկյան պրոյեկտ է։ Իրեն ասում են՝ միացի՛ր, միանում է, մի՛ միացիր, չի միանում,-ասել Տիգրան Կարապետյանը։
Նա հավաստիացրել է, որ ինքը միշտ մասնակցել և հերթական անգամ էլ մասնակցելու է նախագահական ընտրություններին։ Իսկ թե ի՞նչ ձևաչափով է ԺԿ-ն մասնակցելու 2012թ. խորհրդարանական ընտրություններին, Տիգրան Կարապետյանը պատասխանել է, թե ամեն ինչ կախված է թիմից։

Тигран Карапетян: «Брожения в основном происходят во властном секторе»
На встрече с журналистами в  Национальном пресс-клубе председатель Народной партии Тигран Карапетян заявил, что он тоже констатирует, что начался предвыборный процесс или процесс уточнения позиций партий.
По его словам, брожения в основном происходят во властном секторе.
«Коалиционные партии соревнуются между собой, и это естественно, поскольку деньги они раздают. Если же они намерены красть  друг у друга голоса, то, видимо, обеспокоены этим и пытаются уменьшить потенциал друг друга. Для меня существует властный потенциал или коалиционные представители, существует оппозиция и «Народная» партия, занимающая место третьей силы, сколько бы они ни говорили, что ее нет. А как нет, если за нас голосуют», - заявил Тигран Карапетян.
По его словам, когда придет время составления списков, в АНК тоже будут брожения и недовольства, а АРФД существует благодаря потенциалу Диаспоры.
«Партия "Наследие" - американский проект. Им говорят, что надо объединиться, они объединяются, если же говорят не надо объединяться - не объединяется», - отметил он.
Карапетян заверил, что он всегда участвовал и будет участвовать в президентских выборах. А то, в каком формате будет участвовать Народная партия на парламентских выборах 2012 г., зависит от команды.
«Мы должны сформировать команду. На этот раз мы обязательно войдем в парламент»,- добавил Карапетян.