Տյումենում ադրբեջանցի և հայ ուսանողների միջև ընդհարում է տեղի ունեցել
Ինչպես հաղորդում է «AZE.az»-ը, հայ և ադրբեջանցի երիտասարդների միջև տեղի է ունեցել ընդհարում, որը վերջացել է հրաձգությամբ։ Ընդհարման պատճառ է դարձել հայ ուսանողի շապիկին «Ղարաբաղը մերն է» գրությունը։
Երիտասարդներից մեկի մոտ ատրճանակ է եղել, որն էլ օգտագործել է կռվի ժամանակ' վիրավորելով մեկ այլ երիտասարդի ականջը: Աղբյուրը չի նշում, թե կողմերից որ մեկն է վիրավորվել։
Ազգությունների հարցով տեղական կոմիտեն, մեկ սեղանի շուրջ հավաքելով հայկական և ադրբեջանական համայնքների առաջնորդներին, պահանջել է հանգստացնել երիտասարդներին:

Студенты из Армении и Азербайджана подрались из-за Карабаха
Как сообщают азербайджанские СМИ, в Тюмени между армянским и азербайджанским студентами произошел конфликт,  который перерос в так называемую «стрелку». Причиной столкновения послужило то, что армянский студент пришел в футболке с надписью «Наш Карабах», что было не адекватно воспринято студентами азербайджанской национальности.
У одной из сторон имелось оружие, которым он воспользовался и прострелил ухо одному из парней. Источник не сообщает, какая из сторон понесла потери.
Областной комитет по делам национальностей собрал за одним столом лидеров азербайджанской и армянской общин для успокоения молодежи.