ԱԺ-ն ընդունեց «Ակցիզային հարկի մասին» օրինագիծը
Քիչ առաջ ՀՀ Ազգային ժողովը ձայների 54 կողմ, 21 դեմ և 3 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ առաջին ընթերցմամբ ընդունեց ««Ակցիզային հարկի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատերելու մասին» օրենսդրական փաթեթը։
Դեմ են քվեարկել ԲՀԿ խմբակցությունից՝ Աշոտ Տոնոյանը, Վերսանդիկ Հակոբյանը, Մելիք Մանուկյանը, Գոհար Ենոքյանը, Արմեն Մելիքյանը, Կարո Կարապետայնը, ՀՀԿ-ից՝ Հակոբ Հակոբյանը, ՀՅԴ-ից՝ Վահան Հովհաննիսյանը, Արտյուշա Շահբազյանը, Ռուզան Առաքելյանը, Արայիկ Գրիգորյանը, Հրայր Կարապետյանը, Բագրատ Սարգսյանը, Լիլիթ Գալստյանը, Արծվիկ Մինասյանը, Արա Նռանյանը, Գագիկ Գևորգյանը,  «Ժառանգություն»-ից՝ Լարիսա Ալավերդյանը, Վարդան Խաչատրյանը, Ստեփան Սաֆարյանը, Արմեն Մարտիրոսյանը։ Ձեռնպահ են քվեարկել Էռնեստ Սողոմոնյանը, Արմեն Աբրահամյանը և Վահագան Մախսուդյանը ԲՀԿ-ից։
Չեն քվեարկել Ռուստամ Գասպարյանը, Հրանտ Մադաթյանը, Սամվել Բալասանյանը, Արշակ Մխիթարյանը, Հարություն Ղարագյոզյանը, Ռոբերտ Զաքարյանը և Արսեն Ավագյանը՝ ԲՀԿ-ից,  Արմեն Մխիթարյանը և Ալեքսան Պետրոսյանը՝ ՀՀԿ-ից, անկախ պատգամավորներ Մարտուն Գրիգորյանը և Տիգրան Թորոսյանը, ինչպես նաև ՀՅԴ-ից Կարեն Վարդանյանը, որը դահլիճում չի եղել։

Парламент принял законопроект «Об акцизном налоге»
Несколько часов назад НС РА соотношением голосов 54 - «за», 21-«против», 3-«воздерживаюсь» в первом чтении приняло законодательный пакет «О внесении изменений и дополнений в закон "Об акцизном налоге"».
От партии «Процветающая Армения» против принятия законопроекта проголосовали Ашот Тоноян, Версандик Акопян, Мелик Манукян, Гоар Енокян, Армен Меликян, Каро Карапетян; от Республиканской партии - Акоп Акопян, от АРФД - Ваан Ованнисян, Артюша Шахбазян, Рузанна Аракелян, Араик Григорян, Грайр Карапетян, Баграт Саркисян, Лилит Галстян, Арцвик Минасян, Ара Нранян, Гагик Геворкян, от партии «Наследие» - Лариса Алавердян, Вардан Хачатрян, Степан Сафарян, Армен Мартиросян. Воздержался Эрнест Согомонян, Армен Абрамян, Ваагн Махсудян от партии «Процветающая Армения». Не голосовали Рустам Гаспарян, Грант Мадатян, Самвел Баласанян, Аршак Мхитарян, Арутюн Карагезян, Роберт Закарян, Армен Авакян - от партии «Процветающая Армения», Армен Мхитарян и Алексан Петросян - от Республиканской партии, независимые депутаты Артур Григорян и Тигран Торосян, а также Карен Варданян от АРФД, который не находился в зале.