ՀՅԴ–ն համատեղ հայտարարություն կտարածի, ՆԺԿ–ն՝ տեսաերիզ
«Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը «7օր»-ին տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 30-ին ՀՅ Դաշնակցությունը և Հայաստան-Թուրքիա արձանագրությունների դեմ համախմբված մյուս քաղաքական ուժերն ու հասարակական կազմակերպությունները կտարածեն խոստացված համատեղ հայտարարությունը։ Վերջինի հիմնական շեշտադրումներն են լինելու արտաքին քաղաքական մարտահրավերները, ներկա իրավիճակը և հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացման դեմ ուղղված հետագա գործողությունները։
Ա. Կարապետյանը նաև նշել է, որ որոշել են իրենց ուժերի համախմբումն առայժմ ազգային ճակատ չանվանել։
Իսկ «Նոր ժամանակներ» կուսակցությունը մինչև դեկտեմբերի 20-ը, Ա. Կարապետյանի խոսքերով, ամանորյա քաղաքական նվեր կմատուցի և տեսաերիզ կթողարկի, որտեղ կլինեն արձանագրությունների հետ կապված մինչ օրս չհրապարակված փաստեր, ինչպես նաև Հայաստանում մի շարք դեսպանների գործունեության, մեր երկրի ներքին կյանքին առնչվող և այլ տվյալներ։
Իսկ թե որտեղի՞ց ՆԺԿ-ին այդ տեղեկությունները, և արդյոք նախկինի նման այս անգամ է՞լ են դրանք շքամուտքի հատակի շորի տակ տեղադրված եղել «7օր»-ի հարցին Ա. Կարապետյանը պատասխանել է.
-Կա՝ տակն են եղել, կա՝ վրա են եղել։
ՆԺԿ նախագահը նաև հույս է հայտնել, որ այս անգամ այդ տեսաերիզն իր դեմ քրեական գործ հարուցելու հիմք չի դառնա։

АРФД распространит заявление, а «Новые времена» - видеоленту
Председатель партии «Новые времена» Арам Карапетян сообщил «7or», что 30 ноября АРФД и сплоченные против армяно-турецких протоколов политические силы и общественные организации распространят обещанное заявление. Основные акценты последнего будут касаться внешнеполитических вызовов, нынешней ситуации и дальнейших действий, направленных против ратификации армяно-турецких протоколов.
А.Карапетян отметил также, что решили пока сплочение этих сил не называть народным фронтом.
По его словам, до 20 декабря партия «Новые времена» предоставит новогодний подарок и выпустит видеоленту, где будут связанные с протоколами факты, которые до сих пор нигде не опубликованы, а также  деятельность ряда послов в Армении, касающаяся внутренней жизни нашей страны и другие данные.
А на вопрос «7or» откуда сведения у ПВН и можно ли говорить о том, что и на этот раз «они будут положены под паласом перед входной дверью», А.Карапетян ответил: «Было, что ложили и под паласом, а было и - на».
Лидер ПНВ выразил также надежду, что и на этот раз эта видеолента не станет основанием для возбуждения уголовного дела против него.