Ժիրայր Սեֆիլյան. «Սերժ Սարգսյանը չի փոխել իր դիրքորոշումը»
«Սիրելի՛ ժողովուրդ, հայտնում եմ ձեզ, որ անցած 3-4 օրերի ընթացքում ինձ բանագնացներ են այցելել, որոնք իմ կողմից ճանաչված և հարգված անձինք են: Նրանք ինձ այցելել են Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպումից հետո:
Բանագնացները այցելել են ինձ 2 անգամ և մեկ անգամ զանգահարել են ու փոխանցել, որ Սերժ Սարգսյանը չի փոխել իր դիրքորոշումը և շարունակում է մնալ այն կարծիքին, որ տղաները պետք է վայր դնեն զենքերը, որից հետո միայն տեղի կունենա հանդիպում իմ և իր մեջ:
Ես էլ իմ կողմից հայտնել եմ նրանց, որ նույնպես շարունակում եմ մնալ հավատարիմ իմ այն դիրքորոշմանը, որ տղաների հետ իմ հանդիպման նպատակը քաղաքական ոսկի միջին գտնելն է: Ես նախ պետք է հանդիպեմ տղաներին, որից հետո միայն հանդիպեմ Սերժ Սարգսյանի հետ, որի արդյունքում միայն տղաները կարող են զենքը վայր դնել: Ես շարունակում եմ պնդել իմ այս դիրքորոշումը:
Սերժ Սարգսյանի կողմից այս հարցում համաձայնության չգալը ծանր հետևանքներ է ունենում մեր ժողովրդի համար, որի համար ես շատ ցավում եմ: Մենք ազգովի գտնվում ենք մի նավակում, որը Սերժ Սարգսյանը ցանկանում է խորտակել: Դրա մասին են վկայում նրա կողմից համաձայնության չգալը և ժողովրդի դեմ անողոք մեթոդների կիրառումը: Հակառակ այս ամենի, ինչպես նաև՝ հակառակ ռեժիմի կողմից «Սասնա ծռերի» և հայ ժողովրդի նկատմամբ կիրառվող նենգ գործողությունների՝ ես շարունակում եմ մնալ բաց՝ գործակցելու համար, որի նպատակն է ժամ առաջ կանգնեցնել արյունահեղությունը:
Եվ ուրեմն, այսօր Հայաստանի Հանրապետությունում տեղի ունեցողի ողջ պատասխանատվությունը ընկնում է Սերժ Սարգսյանի վրա»:

Жирайр Сефилян: «Серж Саргсян не изменил своей позиции»
«Любимый народ, сообщаю вам, что за прошедшие 3-4 дня меня посетили посланники, которые являются известными и уважаемыми мною людьми. Они встретились со мной после встречи с Сержем Саргсяном.
Они посетили меня два раза, еще один раз позвонили, сообщив, что Серж Саргсян не изменил своей позиции и продолжает придерживаться мнения, что ребята должны сдать оружие, уже после чего состоится встреча между ним и мной.
Со своей стороны, я сообщил им, что остаюсь верен той позиции, что целью мой встречи с ребятами является нахождение политической золотой середины. Сначала я должен встретиться с ними, и лишь после этого – с Сержем Саргсяном. Ребята смогут сложить оружие только после этого. Я продолжаю настаивать на этой позиции.
Отсутствие согласия со стороны Сержа Саргсяна в этом вопросе имеет для нашего народа тяжелые последствия, которые вызывают у меня глубокое сожаление. Мы всей нацией находимся в лодке, которую Серж Саргсян хочет потопить. Об этом свидетельствуют отказ с его стороны приходить к согласию и применение против народа беспощадных методов подавления.
Вопреки всему этому, как и применяемым режимом в отношении «Сасна црер» и армянского народа подлым шагам, я продолжаю оставаться открытым для сотрудничества с целью предотвращения кровопролития.