ԲՀԿ պատգամավոր. «Մենք ձգտելու ենք հավաքել 99,999 տոկոս»
Անդրադառնալով ՀՀԿ-ական պատգամավոր Գագիկ Մելիքյանի խոսքերին, որ ՀՀԿ-ն առաջիկա ընտրություններում հաղթելու է և բոլոր մյուս քաղաքական ուժերը, ովքեր կլինեն ՀՀԿ-ի կողքին, նրանք էլ կհաղթեն, իսկ եթե ԲՀԿչսատարի էլ, ապա Սերժ Սարգսյանն էլի կհաղթի' ԲՀԿ խմբակցության անդամ Վարդան Բոստանջյանը «7օր»-ին ասել է.
-Նման տիպի հայտարարություններին հակված չեմ մեծ ուշադրություն դարձնելու: Հասկանում եմ, որ քաղաքական գործիչնեը կարող են տեսակետներ արտահայտել, դրանք որքան էլ որ անհրաժեշտ կլինեն, թե ոչ, իսկ այլ քաղաքական գործիչներ կարող են հպանցիկ նայել նման խոսքերին:
Նա նաև ավելացրել է, որ ամեն մեկը պետք է ասի իր մտածածը:
Իսկ այն դիտարկմանը, որ ՀՀԿ-ի կողմից նման արտահայտություններ հատկապես սկսեցին արվել այն բանից հետո, երբ ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարեց 50+1 ձայներ ստանալու իրենց նպատակի մասին, Վ. Բոստանջյանն արձագանքել է.
-Ամենայն հավանակնությամբ ճիշտ չի ընկալվել պարոն Ծառուկյանի խոսքը' 50+1 պետք է հավաքենք: Ընդհանրապես, պարոն Ծառուկյանը մի խոսք է ասել և դա հիմա չի ասել, միշտ է ասել' «Բագավաճ Հայաստան» քաղաքական ուժը կարող է իր վրա ամբողջությամբ վերցնել պետության պատասխանատվությունը, մեր հասարակությանը վերաբերվող ցանկացած հարցերի լուծման առումով միայն ու միան այն դեպքում, երբ որ մենք կունենանք 50 և 1 տոկոս վստահություն:

Депутат ППА: «Мы будем стремиться набрать 99,999%»
Касаясь слов депутата от РПА Гагика Меликяна о том, что на предстоящих выборах РПА победит и все те политические силы, которые будут рядом с РПА, тоже победят, а если даже «Процветающая партия» (ППА) не поддержит, то Серж Саргсян всё равно победит, член парламентской фракции ППА Вардан Бостанджян сказал «7or»:
«Я не склонен обращать большое внимание на заявления подобного рода. Понимаю, что политические деятели могут высказывать свои мнения, независимо от того необходимы они или нет, а другие политические деятели могут смотреть на подобные слова сквозь пальцы».
Он также добавил, что каждый должен говорить то, что думает.
Относительно наблюдения о том, что подобные высказывания со стороны РПА начались особенно после того, как глава ППА Гагик Царукян заявил о стремлении его партии набрать 50+1 голос, В. Бостанджян отметил:
«По всей вероятности слова господина Царукяна о 50+1 были восприняты неправильно. Вообще, господин Царукян всегда говорил, что политическая сила «Процветающая Армения» может взять на себя всю ответственность за государство, за решение любых вопросов, касающихся нашего общества, лишь в том случае, когда у ППА будет 50+1% доверия.