Վարդան Օսկանյան. «Իրոք ուզում ենք երկրում իրավիճակ փոխել» (տեսանյութ)
Այսօր՝ հունվարի 27–ին, տեղի է ունեցել Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության 8–րդ համագումարը, որին ներկա է գտնվել նաև «Համախմբում» կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանը։ Իր ելույթում նա նշել է, որ այսօր «Համախմբում» կուսակցության և Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության ճանապարհները հատվում են, և այդ ճանապարհին իրենց մեկ բան է միացրել՝ նվիրումը երկրին, սերը հայրենիքին և հավատը երկրի ապագային։
–Կարծում եմ՝ այսօր, առավել քան երբեք, այդ նվիրումները մեզ ավելի մոտեցրել են,–հայտարարել է Վարդան Օսկանյանը։
Նրա խոսքով՝ ժողովրդին պետք է երկրում ստեղծված մտահոգիչ իրավիճակից դուրս գալու լուծումներ առաջարկել։
–Ամենակարևորը, որ մենք կարողանանք ժողովրդին վստահեցնել, որ ոչ միայն ի վիճակի ենք, այլ նաև անկեղծ ենք մեր նպատակներ մեջ, որ մենք իրոք ուզում ենք երկրում իրավիճակ փոխել,–ընդգծել է Վարդան Օսկանյանը։
Նա նշել է, որ նախորդ տարվա ընթացքում տնտեսությունն աճել է ընդամենը կես տոկոսով, գուցե և անկում է ապրել, այսինքն՝ ներկայիս իշխանությունները բոլոր ոլորտներում տապալել են ամեն ինչ և իրենց սպառել են։
–Արտագաղթը, կաշառակերությունը, աղքատությունը, անարդարությունը, որ տիրում է այսօր, իրենց արտացոլումն են գտնում այլ երևույթների մեջ, որոնք ազդում են մեր երկրի հեղինակության վրա։ Մենք այս ամենից հետո ակնկալենք, որ տնտեսությունը կկարողանա՞նք զարգացնել, դրսից կկարողանա՞նք ներդրումներ ներգրավել, որ Սփյուռքը իսկապես հետաքրքրված կլինի՞ իր հայրենիքով. սա արդեն իլյուզիա է։ Այս խնդիրներն են, որ այսօր մեզ միացրել են՝ ի լրումն մեր հավատի, նվիրումի, մեր երկրի ապագայի նկատմամբ,–եզրափակել է Վարդան Օսկանյանը։

Вардан Осканян: «Мы действительно хотим изменить ситуацию в стране»
Сегодня, 27 января, состоялся 8-й съезд Демократической партии Армении, в котором принял участие также председатель партии «Консолидация» Вардан Осканян.
В своей речи Осканян отметил, что сегодня пути партии «Консолидация» и Демпартии Армении сошлись, и эти две силы объединили преданность стране, любовь к Родине и вера в ее будущее.
«Самое главное, чтобы мы смогли заверить народ, что не только в состоянии реализовать, но и искренни в своих устремлениях, что мы действительно хотим изменить ситуацию в стране», – подчеркнул Осканян.
Председатель партии «Консолидация» также отметил, что за прошлый год экономика страны выросла всего на полпроцента, возможно – даже пережила спад, то есть действующие власти провалились во всех сферах и полностью себя исчерпали.
«Царящие сегодня эмиграция, взяточничество, бедность и несправедливость находят свое отражение и в других явлениях, которые сказываются на рейтинге страны. И как минимум иллюзорно ожидать в этих условиях, что экономика сможет развиваться, можно будет привлечь инвестиции, а Диаспора будет заинтересована в проблемах страны. Именно эти проблемы, помимо нашей преданности и веры в будущее страны, нас и объединили», – заключил Вардан Осканян.