«Սերժ Սարգսյանին սատարել–չսատարելու հարց չի քննարկվել»
Այսօր թերթերից մեկում  տպագրվել էր տեղեկություն,  ըստ որի «Նոյ» կոնյակի գործարանում երեկ տեղի է ունեցել ԲՀԿ խմբակցության նիստ։ Թերթը գրում է, որ իրենց ունեցած տեղեկություններով նիստում  քննարկվել է Սերժ Սարգսյանի «ուլտիմատումը», ըստ որի՝ մինչեւ տարեվերջ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը կա՛մ պետք է հայտարարի  2013 թվականի նախագահական ընտրություներում Ս. Սարգսյանին սատարելու  մասին, կա՛մ պետք է լքի կոալիցիան։
«7 օրը» փորձեց ճշտել լուրը ԲՀԿ-ից։ Ի պատասխան այս տեղեկության ԲՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանն ասաց.
«Որքան տեղյակ եմ, վերջերս Հայաստան մեծ քանակությամբ հակահալյուցինոգեններ են  ներկրվել, որոնք զգալիորեն բարելավում են տարբեր հալյուցինացիաներով  տապառողների հոգեկան վիճակը։ Մենք պատրաստ ենք մեր միջոցներով տվյալ դեղորայքի որոշակի քանակ անվճար տրամադրել նման հայլուցինացիաներով  տառապողներին եւ նրանց պատվիրատուներին։ Ուզում ենք հուսալ, որ մեր մարդասիրական քայլը կթեթեւացնի նրանց հոգեկան ծանր վիճակը, որովհետեւ ԲՀԿ-ի համար թանկ է ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու հոգեկան առողջությունը։
Ինչ վերաբերում է մեր նիստին՝ ընդամենը եղել է խմբակցության հերթական, աշխատանքային  նիստ, որի ընթացքում ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը խմբակցությանն է ներկայացրել պատգամավոր Արագած Ախոյանին։ Եւ, ի դեպ, քննարկել ենք նաեւ, թե ողջ կուսակցությամբ ինչպե՞ս ենք նշելու եկող Ամանորը։ Այլ հարց խմբակցության նիստում չի քննարկվել։ Ցավում եմ, որ հիասթափեցրեցի որոշ մարդկանց, բայց սա՛ է իրականությունը»։

Вопрос оказания поддержки Сержу Саргсяну не обсуждался
Сегодня в прессе распространилась информация о том, что вчера на коньячном заводе «Ной»  состоялось заседание фракции «Процветающая Армения». Сообщается, что, по имеющимся данным, на заседании был обсужден «ультиматум» Сержа Саргсяна, по которому, председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян либо должен до конца года заявить, что поддерживает кандидатуру Сержа Саргсяна на предстоящих в 2013г. президентских выборах, либо покинуть коалицию.
Корреспондент «7or» обратился в партию «Процветающая Армения» с просьбой уточнить информацию. В ответ на эту информацию, член фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян сказала:
«Насколько мне известно, в последнее время в Армению было импортировано большое количество антигаллюциногенов, которые заметно улучшают психическое состояние людей, страдающих галлюцинациями. Мы готовы на наши средства бесплатно предоставить определенное количество данного медикамента людям, страдающим подобными галлюцинациями, и их заказчикам. Хочется надеяться, что наш гуманитарный шаг облегчит их тяжелое психическое состояние, поскольку для партии «Процветающая Армения» дорого психическое здоровье каждого гражданина РА.
Что касается нашего заседания, то это было очередное рабочее заседание фракции, в ходе которого председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян представил фракции депутата Арагаца Ахояна. Кстати, мы обсуждали также то, как мы будем всей партией отмечать новогодние праздники. Других вопросов на заседании фракции мы не обсуждали. Сожалею по поводу того, что разочаровала некоторых лиц, но, увы, такова реальность!».