ԲՀԿ խմբակցությունում խորհրդակցություն էր
Քիչ առաջ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԲՀԿ-ական պատգամավոր Սամվել Բալասանյանի մոտ ԲՀԿ խմբակցությունը խորհրդակցություն է անցկացվել:
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Խաչիկ Գալստյանը «7օր»-ին ասել է, որ աշխատանքային քննարկում է եղել ԱԺ օրակարգում ընդգրկված նախագծերի հետ կապված ԲՀԿ խմբակցության դիրքորոշումները ճշտելու համար, ինչպես նաև խոսվել է ամանորյա միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքների մասին:
ԲՀԿ-ական պատգամվոր Վարդան Բոստանջյանն էլ «7օր»-ին ասել է, որ խմբակցության վերաբերյալ առանձին հարցեր են քննարկել:
-Ենթադրենք մեր պատգամավորները կարող են դուրս գալ, մասնավորապես' ես, ծխելու: Ուրեմն ցանկալի չէ այնքանով, որ օրինակ դահլիճը մնա առանց պատգամավորների: Նման տիպի հարցեր էին խոսում:
Կառավարության հրավիրած ԱԺ այս արտահերթում ընդգրկված է նաև օտարալեզու դպրոցներին վերաբերող օրինագիծը: Թե ինչպես է ԲՀԿ-ն քվեարկելու այդ նախագծին, Վ. Բոստանջյանի խոսքերով' իրենք այս խորհրդակցության ժամանակ չեն հասցրել քննարկել: Իսկ Խ. Գալստյանն ասել է, որ այս կապակցությամբ իրենց կուսակցությունը նախորոք արտահայտվել է, ԲՀԿ-ի ներկյացրած շատ առաջարկներ ընդգրկվել են փաթեթում:

Совещание во фракции «Процветающая Армения»
Немногим ранее партия «Процветающая Армения» провела совещание у вице-председателя Национального собрания РА, депутата партии «Процветающая Армения» Самвела Баласаняна.
Пресс-секретарь председателя данной партии  Хачик Галстян сообщил «7or», что состоялось рабочее обсуждение с целью уточнения позиций фракции «Процветающая Армения» относительно проектов, внесенных в повестку дня НС. Речь, по его словам,  также шла о подготовительных работах в связи с новогодними мероприятиями.
Депутат фракции «Процветающая Армения» Вардан Бостанджян, в свою очередь, заявил «7or», что они обсудили отдельные вопросы, связанные с фракцией.
«Предположим наши депутаты, в частности, я, могут выйти покурить, а это нежелательно, поскольку зал останется без депутатов. Говорили о такого рода вопросах».
В повестку дня этого внеочередного заседания НС, созванного правительством, был внесен и законопроект относительно открытия иноязычных школ. По словам Бостанджяна, они не успели в ходе этого совещания обсудить вопрос о том, как проголосует фракция «Процветающая Армения» относительно данного законопроекта. Между тем,  Х. Галстян заявил, что их партия заранее выразила свою позицию в связи с этим вопросом и многие предложения их партии были внесены в законодательный пакет.