ՀՀ նախկին վարչապետ. «Ճի՛շտ է, որ Բեգլարյան Գագիկին փոխարինում են, ասենք, Կարեն Կարապետյանով»
ՄԱԱ-ում անդրադառնալով կադրային վերջին փոփոխություններին, մասնավորապես Գագիկ Բեգլարյանի հրաժարականին՝ Հ. Բագրատյանն ասել է.
-Իհարկե, ճի՛շտ է, որ Բեգլարյան Գագիկին փոխարինում են, ասենք, Կարեն Կարապետյանով։ Այնուամենայնիվ դա ավելի լավ է։ Բայց ո՞վ էր բերել Բեգլարյան Գագիկին։  Չեմ հավատում, որ այս քաղաքապետն ավելի լավ կաշխատի, բայց այս ցիվիլ մարդն ավելի ճիշտ է, քան Բեգլարյանը, բնականաբար։
Գագիկ Բեգլարյանի դեմ քրեական գործ, ըստ Հ. Բագրատյանի,  չեն հարուցի, քանի որ այդ դեպքում նա կանցնի ընդդիմություն, և իշխանությունը ոչինչ չի շահի, սակայն այդ թեզն անընդհատ կշրջանառվի։
-Չեմ կարող ասել, որ նա միանում է, ասենք, ՀԱԿ-ին. դժվար թե մենք հիացած լինենք նրանով, նա մեզ ընդհանուր առմամբ մեծ հաշվով պետք չէ, բայց նա միայնակ կարող է ընդդիմություն լինել,-ասել է Հ. Բագրատյանը։
Ինչ վերաբերում է արդարադատության նախարար Գևորգ Դանիելյանի պաշտոնանկությանը, Հ. Բագրատյանն ասել է, թե նրան չի ճանաչում։
-Տնտեսական բլոկում փոփոխություն չկա, այնտեղ գումարելիների տեղերն են փոխել, իսկ գումարելիների տեղերը փոխելուց գումարը չի փոխվում։
Ըստ Բագրատյանի՝ ամենայն հավանականությամբ Կարեն Կարապետյանը դիտարկվում է որպես վարչապետի թեկնածու, քանի որ նրան ուզում են հանել։
-Նա արդեն բոլորին զզվեցրել է իշխանության մեջ, այդ թվում նաև Սերժ Սարգսյանին, և հաջող տարբերակի դեպքում նա վարչապետին կհանի։ Այսօրվա վիճակով ամենահավանական թեկնածուն, իհարկե, Կարենն է Կարապետյան, պակաս հավանական՝ Վաչեն Գաբրիելյան, որը նույնպես խելոք կաշխատի, ոչինչ չի անի, բայց ի տարբերություն Տիգրան Սարգսյանի՝ անհասկանալի ճառեր չի ասի,-ընդգծել է նա։
Սերժ Սարգսյանը, նրա կարծիքով, երբեք բարեփոխումներ չի անի, չնայած սկսել է հասկանալ, ինչը բարեփոխում է նշանակում։ Բայց նա միշտ ոտքն արգելակի վրա է պահելու, և հենց տեսնի, որ իշխանությունը վերջնականապես չկորցնելու համար պետք է բարեփոխումներ անել, կգնա դրանց։

Бывший премьер-министр РА: «Правильно, что Гагика Бегларяна заменяют, скажем, Кареном Карапетяном»
Говоря в Национальном пресс-клубе о последних кадровых перестановках, в частности, об отставке Гагика Бегларяна, бывший премьер-министр Армении Грант Багратян отметил:
«Безусловно, правильно, что Гагика Бегларяна заменяют, скажем, Кареном Карапетяном. Но кто привел Гагика Бегларяна? Не верю, что этот мэр будет работать лучше, но, естественно, этот цивильный человек более подходящая кандидатура, чем Бегларян».
По мнению Багратяна, уголовное дело против Бегларяна не будет возбуждено, поскольку, в этом случае, он перейдет в оппозицию, а власть не выиграет ничего, но эта тема будет постоянно обсуждаться.
«Не могу сказать, что он присоединится, скажем, к АНК, вряд ли мы будем рады этому, поскольку, по большому счету, он нам не нужен, но он может стать отдельной оппозицией», -сказал Грант Багратян.
Что касается отставки бывшего министра юстиции Геворка Даниеляна, Грант Багратян отметил, что не знаком с ним.
«В экономическом блоке нет изменений, здесь изменили место слагаемых, а от перемены мест слагаемых сумма не меняется», - подчеркнул он.
Багратян добавил, что по всей вероятности, Карен Карапетян рассматривается как кандидат на пост премьер-министра, поскольку последнего хотят снять с должности.
«Он надоел всем представителям властей, в том числе и Сержу Саргсяну. При удобном случае, он отстранит премьера от должности. На сегодняшний день наиболее вероятным кандидатом, несомненно, является Карен Карапетян, менее вероятна кандидатура Ваче Габриеляна, который также будет послушно работать, ничего не будет делать, но, в отличие от Тиграна Саркисяна, не будет толкать непонятные речи», - сказал Багратян.
По мнению Багратяна, Серж Саргсян, никогда не проведет преобразований, хотя уже начал понимать, что называется преобразованием. Но он всегда будет держать ногу на педали тормоза и, как только увидит, что во избежание окончательной  потери власти  нужно провести преобразования, пойдет на это.