ՀՌԱԿ ատենապետի պաշտոնից հրաժարական է ներկայացրել Հարություն Առաքելյանը
Ս/թ դեկտեմբերի 27-ին ՀՌԱԿ ատենապետի պաշտոնից հրաժարական է ներկայացրել Հարություն Առաքելյանը (տեքստը կցված է): ՀՌԱԿ ատենապետի պարտականությունները դրվել են փոխատենապետ Էդվարդ Անտինյանի վրա, իսկ արտահերթ Համագումարի նախապատրաստական աշխատանքների կազմակերպման պարտականությունը' ատենադպիր Կարեն Կակոյանի: ՀՌԱԿ 19-րդ արտահերթ  Համագումարը  տեղի կունենա 2011թ. հունվարի 20-ին, ժամը 13-ին, «Անի պլազա» հյուրանոցի Անի սրահում:
ՀՌԱԿ   լրատվական  ծառայություն
ՀՌԱԿ   ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ  ՎԱՐՉՈՒԹՅԱՆԸ
ՀՌԱԿ  ԱՏԵՆԱՊԵՏ   ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ  ԱՌԱՔԵԼՅԱՆԻՑ
Դ  Ի  Մ ՈՒ  Մ
Հարգելի  գաղափարակից  գործընկերներ
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ իմ քաղաքական գործունեությունը' սկսած 2003 թվականից, ՀՌԱԿ Համագումարների կողմից վերընտրվելով որպես ՀՌԱԿ ատենապետ, պաշտոնի բերումով զուգահեռաբար զբաղվել եմ նաեւ կուսակցության աշխարհասփյուռ կառույցին առնչվող հարցերով եւ որի արդյունքում էլ
-2006 թվականին ՀՌԱԿ-ը միավորվեց Մայր կուսակցությանը,
-2009 թվականին Հորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում աշխարհասփյուռ Ռամկավար Ազատական կուսակցության Համագումարում  ընտրվեցի գործադիր-փոխատենապետ,
-կուսակցության Հայ Դատ Իրավաց Խորհրդի պատասխանատու,
-ինչպես նաեւ 2008 թվականին ՀՌԱԿ-ի դրոշի ներքո համախմբված չորս կուսակցությունների համախմբում հանդիսացող ՀՌԱԿ-ի ներսում հաստատված ընկերական-աշխատանքային մտնոլորտը,
որոշեցի ներկայացնել հրաժարականս ՀՌԱԿ ատենապետի պաշտոնից' իմ գործունեությունը առավելաբար կենտրոնացնելով կուսակցության աշխարհասփյուռ  կառույցին ծառայելու գործին:

Председатель Либерально-демократической партии Армении подал в отставку
27 декабря Арутюн Аракелян подал в отставку с поста председателя Либерально-демократической партии Армении (ЛДПА). Обязанности руководителя ЛДПА возложены на заместителя председателя Эдварда Антиняна, а обязанность по организации подготовки к внеочередному съезду - на секретаря Карена Какояна. 19-ый внеочередной съезд ЛДПА состоится 20 января 2011 г., в 13:00, в зале «Ани» гостиницы «Ани Плаза», сообщает пресс-служба ЛДПА.
В связи с отставкой Арутюн Аракелян распространил заявление:
«Уважаемые коллеги-единомышленники,
Принимая во внимание то обстоятельство, что начиная с 2003 года, когда я был переизбран председателем ЛДПА, в ходе своей политической деятельности по роду занятий я параллельно занимался и вопросами, связанными с диаспоральными структурами партии, в результате чего:
- в 2006 году ЛДПА присоединилась к головной структуре партии,
- в 2009 году в столице Иордании, Аммане, на съезде Либерально-демократической партии я был избран заместителем председателя,
- председателем Правового Совета «Ай Дат»,
- а в 2008 году внутри ЛДПА, входящей в группу из четырех партий, объединенных под знаменем ЛДПА, установилась товарищеская и рабочая атмосфера,
я решил подать в отставку с поста председателя ЛДПА, максимально концентрируя мою деятельность на служении диаспоральной структуре партии».