Սարիբեկ Սուքիասյանը շարունակում է պահվել ոստիկանության Էրեբունու բաժնում
Ոստիկանության Էրեբունու բաժնում «Ժառանգություն» խմբակցության անդամներ Ստեփան Սաֆարյանին և Անահիտ Բախշյանին խոստացել են, որ ամեն ինչ անելու են օրենքի շրջանակներում։ Այս մասին «7օր»-ին այսօր ասել է Ա. Բախշյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ օրվա երկրորդ կեսին, ոստիկանության հատուկ ջոկատայինները ներխուժել էին Սուքիասյաններին պատկանող «Սիլ կոնցեռնի» կենտրոնական գրասենյակ և ոստիկանության Էրեբունի բաժին տարել Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի եղբորը' «Հայէկոնոմբանկի» խորհրդի նախագահ Սարիբեկ Սուքիասյանին։ Բերման է ենթարկվել նաև «Այրարատ» տոնավաճառի տնօրեն Արտաշ Ստեփանյանը։
Օրենքով սահմանված 3 ժամ հետո էլ, սակայն, Սարիբեկ Սուքիասյանի փաստաբաններին չէին թողել ներս մտնել ոստիկանության Էրեբունու բաժնի շենք։ Նրանց՝ Անահիտ Բախշյանի և Ստեփան Սաֆարյանի հետ, թույլատրել են ներս մտնել միայն մոտ ժամը 20։00-ին։ Ոստիկանությունում են եղել նաև Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցները:
«Ժառանգություն» խմբակցության անդամները զրուցել են ոստիկանության Էրեբունու բաժնի պետի տեղակալի հետ, ով վստահեցրել է, որ փաստաբաններին ներս չթողնելու պատճառը զուտ ժամանակային խնդրի հետ է կապված եղել։
Ա. Բախշյանն ու Ս. Սաֆարյանը զրուցել են նաև Սարիբեկ Սուքիասյանի հետ, ով համոզմունք է հայտնել, որ այս ամենը քաղաքական ենթատեքստ ունի։
-Մենք էլ այն կարծիքին ենք, որ հերթական անգամ Սուքիասյան ընտանիքի նկատմամբ քաղաքական հաշվեհարդար է փորձում թխվել,- «7օր»-ին ասել է Ա. Բախշյանը։
«Սիլ կոնցեռնի» մամուլի խոսնակ Աննա Մկրտչյանն էլ այսօր «7օր»-ին ասել է, որ առայժմ որևէ նորություն չունի։ Քիչ ավելի ուշ հնարավոր է, որ հաղորդագրություն տարածվի։

Сарибека Сукиасяна продолжают держать в отделении полиции общины «Эребуни»
В отделении полиции общины «Эребуни» члены фракции «Наследие» Степан Сафарян и Анаит Бахшян пообещали, что все сделают в рамках закона. Об этом «7or» сказала А. Бахшян.
Напомним, что вчера, во второй половине дня, особый отряд Полиции вторгся в центральный офис «Сил концерна», принадлежащего Сукиасянам В отделение полиции общины «Эребуни» был доставлен брат Хачатура Сукиасяна председатель совета «Армэкономбанка» Сарибек Сукиасян, а также директор торгового центра  «Айрарат» Арташ Степанян.
Однако и после определенных законом 3 часов, адвокатам Сарибека Сукиасяна не позволили войти в здание отделения полиции «Эребуни». Их вместе с Анаит Бахшян и Степаном Сафаряном пустили войти лишь в районе 20:00. В отделении присутствовали также сотрудники офиса защитника прав человека Армении.
Члены фракции «Наследие» побеседовали с заместителем главы эребунийского отделения полиции, который заверил, что причина того, что адвокатов не впустили, была связана лишь со временем.
А. Бахшян и С. Сафарян побеседовали также с Сарибеком Сукисасяном, который выразил убеждение, что всё это имеет политический подтекст.
«Мы тоже придерживаемся того мнения, что в очередной раз против члена семьи Сукиасян пытаются свести политические счеты», - сказала «7or» А. Бахшян.
Пресс-секретарь «Сил концерна» Анна Мкртчян сказала «7or», что пока у нее нет новостей. Возможно, немного позднее будет распространено сообщение.