«Ինչ ես գիտեմ՝ հասանելի է լինելու իրավապահ մարմիններին». Թորոսյանը՝ Սանասարյանի գործի մասին
ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը պնդում է, որ ինքը որևէ մեկի դեմ ցուցմունք չի տվել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախարար Թորոսյանը լրագրողների հետ զրույցում պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք ցուցմո՞ւնք է տվել ՊՎԾ պետ Դավիթ Սանասարյանի դեմ (ում լիազորությունները ժամանակավորապես դադարեցվել են), նշեց, որ նման բան չկա:
«Ես որևէ մեկի դեմ ցուցմունք չեմ տվել, առհասարակ ցուցմունք չեն տալիս ինչ-որ մեկի դեմ կամ կողմ: Ես տվել եմ ընդամենը ինֆորմացիա: Հազար անգամ նշել եմ, հիմա նույնպես նշում եմ, որ ցանկացած բան, ինչ ես գիտեմ, հասանելի է լինելու իրավապահ մարմիններին»,-ասաց Արսեն Թորոսյանը:
Հայաստանի ազգային անվտանգության ծառայությունը 2019 թվականի ապրիլի 18-ին Պետական վերահսկողության ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանին մեղադրանք էառաջադրել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Մամուլում տեղեկություն է շրջանառվում այն մասին, որ Պետական վերահսկողական ծառայության աշխատակիցների հետ կապված հարուցված քրեական գործով Դավիթ Սանասարյանի դեմ ցուցմունք են տվել ՊՎԾ աշխատակիցներ, ինչպես նաև կառավարության անդամ։ Նշվում էր, որ Սանասարյանի դեմ ցուցմունք տված կառավարության անդամը ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն է:

Арсен Торосян о деле Давида Санасаряна: «Все, что я знаю, будет доступно правоохранительным органам»
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян утверждает, что он не давал показаний против кого-либо. Как передает «Арменпресс», в беседе с журналистами министр Торосян, отвечая на вопрос о том, давал ли он показания против начальника Службы государственного контроля Давида Санасаряна (чьи полномочия временно прекращены), отметил, что ничего подобного не было.
«Я не давал показаний против кого-либо, вообще не дают показаний против кого-то или за кого-то. Я представил только информацию. Я уже тысячу раз отмечал, сейчас также отмечаю, что все, что я знаю, будет доступно правоохранительным органам», – сказал Арсен Торосян.
Служба национальной безопасности Армении 18 апреля 2019 года предъявила начальнику Службы государственного контроля Давиду Санасаряну обвинение по части 1 статьи 308 Уголовного кодекса РА. В отношении последнего в качестве меры пресечения была применена подписка о невыезде.
В СМИ муссируется информация о том, что по уголовному делу, возбужденному в связи с сотрудниками Государственной контрольной службы, против Давида Санасаряна дали показания сотрудники Госкомстата, а также член правительства. Отмечается, что давшим показания против Санасаряна членом правительства является министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.