Ռոբերտ Ղուկասյանը՝ ՀՀ վարչապետի խորհրդական
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ Ռոբերտ Ղուկասյանը նշանակվում է ՀՀ վարչապետի խորհրդական:
«Ինչպես և պայմանավորվել էինք՝ Կալավանի Ռոբերտ Ղուկասյանը նշանակվում է ՀՀ վարչապետի խորհրդական: Արդյունավետ աշխատանք եմ մաղթում»,-գրել է վարչապետը:
Ավելի վաղ վարչապետը գրել էր. «Կալավանի Ռոբերտ Ղուկասյանի հետ պայմանավորվեցինք, որ նա 1-2 ամսվա ընթացքում կավարտի ընթացիկ գործերը և կնշանակվի ՀՀ վարչապետի խորհրդական՝ Կալավանի փորձը Հայաստանի այլ գյուղերում տարածելու առաքելությամբ»,-գրել է նա։
Ռոբերտ Ղուկասյանը, նշենք, Կալավան համայնքում զարգացման ծրագիր էր իրականացրել, և այս պահին այն զբոսաշրջիկների համար սիրված վայրերից է դարձել:

Роберт Гукасян назначен советником премьер-министра Армении
Роберт Гукасян назначен советником премьер-министра Армении. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщил Никол Пашинян.
«Как и договаривались, Роберт Гукасян назначен советником премьер-министра Армении. Желаю плодотворной работы», – написал Никол Пашинян, разместив совместную с Гукасяном фотографию.
Напомним, что еще в конце июля Пашинян сообщил в «Facebook», что житель села Калаван Роберт Гукасян будет назначен советником премьер- министра Армении.
«С жителем Калавана Робертом Гукасяном договорились, что он в течение 1-2 месяцев завершит текущие дела и будет назначен советником премьер-министра РА – для распространения опыта Калавана в других селах Армении», – написал он.