Բացահայտվել է Միխայիլ Կրուգի սպանությունը
«Տվերի գայլեր» բանդայի անդամ Ալեքսանդր Ագեևը խոստովանել է, որ մասնակցել է երգիչ Միխայիլ Կրուգի սպանությանը, հաղորդում է Lenta.ru-ն՝ հղում անելով Քննչական կոմիտեին:
Նրա խոսքով՝ 2002 թվականին ինքը բանդայի անդամ Դմիտրի Վեսելովի հետ միասին Լոմ մականունով քրեական հեղինակության հրամանով ծրագրել է թալանել Միխայիլ Կրուգի տունը: Լոմի ծրագրով՝ դրանից հետո Կրուգն օգնության համար իրեն կդիմեր, իսկ ինքը «կգտներ» թալանվածը, և երգիչն իրեն պարտական կլիներ և կվճարեր իր հոնորարների մի մասը:
Սակայն Կրուգն իր ընտանիքի հետ ավելի շուտ էր տուն վերադարձել, ինչին չէին սպասում հանցագործները: Վեսելովը երկու անգամ կրակել է երգչի վրա, որից հետո Ագեևի հետ թաքնվել: Կրուգը մահացել է հիվանդանոցում:
Լոմը մահացել է 2006 թվականին, իսկ Վեսելովը սպանվել է բանդայի մեկ այլ անդամ՝ Ալեքսանդր Օսիպովի (Օսիպով «կրտսեր») կողմից, որը ճանաչում էր Կրուգին և որոշել էր վրեժ լուծել նրա սպանության համար:

Раскрыты все подробности убийства Михаила Круга
Член банды «Тверские волки» Александр Агеев признался в участии в убийстве певца Михаила Круга. Об этом в понедельник, 23 сентября, «Lenta.ru» сообщили в пресс-службе Следственного комитета России (СКР).
По его словам, в 2002 году он вместе с еще одним членом банды Дмитрием Веселовым, по указанию тверского криминального авторитета по кличке «Лом», собирались ограбить дом Михаила Круга. По плану «Лома», после этого Круг бы обратился к нему за помощью, тот бы «нашел» украденное, а певец стал бы ему обязан и выплачивал часть гонораров с концертов.
Но Круг с семьей вернулись домой раньше, чем этого ожидали преступники. Веселов дважды выстрелил в певца из пистолета и скрылся вместе с Агеевым. Круг скончался в больнице.
«Лом» погиб в 2006 году. А Веселов был убит другим участником банды «Тверские волки» Александром Осиповым (Осипов «младший»), который был знаком с Кругом и решил отомстить за его убийство.