Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է չմեծացնել «աբիժնիկների» բանակը․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի կադրային քաղաքականությունից տպավորություն է ստեղծվում, որ որոշել է չմեծացնել «աբիժնիկների» բանակը եւ բոլոր հեռացվածներին ինչ-որ գործ է տալիս։
Այդ սկզբունքով Վալերի Օսիպյանին, որի ազատումը կառավարության աշխատակազմի ղեկավարը բացատրում էր նրա վատ աշխատանքով, նշանակեց գլխավոր խորհրդական, երեկ էլ իր օգնական նշանակեց աղմկոտ պատմություններից հետո 3 շաբաթ առաջ վարչապետի որոշմամբ պաշտոնանկ արված աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության սոցապծառայության նախկին պետ Սուրեն Ղամբարյանին։
Դրան նախորդել էին Ղամբարյանի եւ մյուս աշխատակիցների միջեւ անառողջ մթնոլորտի մասին մամուլի հրապարակումները, իսկ Ղամբարյանի եւ իր նախկին տեղակալ Արսեն Օհանյանի միջեւ հրապարակային կոնֆլիկտ կար։ Ղամբարյանը հայտնի պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի մտերիմ ընկերն է»:

Пашинян решил не увеличивать армию «обижников» – «Грапарак»
Газета «Грапарак» пишет, что от кадровой политики Никола Пашиняна создается впечатление, что он решил не увеличивать армию «обижников» и устраивать всех уволенных на какую-то работу.
По этому принципу уволенный, по словам руководителя аппарата премьер-министра, из-за плохой работы Валерий Осипян был назначен советником премьера, а вчера его помощником назначен уволенный после скандальной истории решением премьер-министра 3 недели назад бывший начальник Службы социального обеспечения министерства труда и социальных вопросов Армении Сурен Гамбарян.
«Этому предшествовали публикации прессы о сложившейся между Гамбаряном и сотрудниками ведомства нездоровой атмосфере, кроме того, между Гамбаряном и его бывшим заместителем Арсеном Оганяном произошел публичный конфликт. Гамбарян – близкий друг известного депутата Айка Саркисяна», – отмечает издание.