Ինչ ցուցմունք է տվել Գագիկ Հարությունյանը․ բացառիկ մանրամասներ․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանի ու Աժ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Արսեն Բաբայանի նկատմամբ հարուցված քրգործով հոկտեմբերի 24-ին ՀՔԾ-ում վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է նաեւ ՍԴ նախկին նախագահ Գագիկ Հարությունյանը: «Ժողովուրդ» օրաթերթին բացառիկ մանրամասներ են հայտնի դարձել Գ. Հարությունյանի եւ ՀՔԾ քննիչների զրույցից: Քննիչները հետաքրքրվել են, թե երբ է ՍԴ-ից իր հրաժարականի դիմումը ուղարկվել ԱԺ:
Ըստ մեր լուրերի` Գ. Հարությունյանն ասել է, թե հրաժարականի դիմումը գրել է մարտի 1-ին, բայց իրեն հայտնել են, որ այն ԱԺ է հանձնվել մարտի 2-ին: ՀՔԾ քննիչը Գ. Հարությունյանին ներկայացրել է Արսեն Բաբայանին մեղադրանք առաջադրելու` իշխանության յուրացման բոլոր հանգամանքները, բայց Գ. Հարությունյանը, հղում անելով մի շարք օրենքների, բավականին երկար` մի քանի էջ պարզաբանում է ներկայացրել` հիմնավորելով, թե Սահմանադրական դատարանի նախագահի պաշտոնի յուրացում չէր կարող լինել, ամեն ինչ կատարվել է օրենքով:

Какие показания дал Гагик Арутюнян – «Жоховурд»
Газета «Жоховурд» пишет, что в рамках возбужденного в отношении бывшего председателя парламента Ара Баблояна и бывшего заместителя руководителя аппарата парламента Арсена Бабаяна уголовного дела 24 октября в Специальной следственной службе был допрошен бывший председатель Конституционного суда Гагик Арутюнян.
Изданию стали известны эксклюзивные подробности беседы между Гагиком Арутюняном и следователями Специальной следственной службы. Следователи интересовались, когда заявление об отставке было отправлено из Конституционного суда в парламент.
«По нашим сведениям, Гагик Арутюнян сказал, что написал заявление 1-го марта, но ему сообщили, что оно было передано Национальному Собранию 2-го марта. Следователь Специальной следственной службы представил Гагику Арутюняну все обстоятельства выдвинутого Арсену Бабаяну обвинения в узурпации власти, но Г.Арутюнян сославшись на ряд законов, представил довольно долгое разъяснение на нескольких страницах, обосновав, что узурпации должности председателя Конституционного суда не могло быть, все происходило по закону.
Следователи Специальной следственной службы, по нашим сведениям, квалифицировали его показания как лекцию», – пишет газета.