Նաիրի Հունանյանը հոգեմետ դեղեր է օգտագործում 2010թ.-ից
Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչական խմբի ղեկավար Նաիրի Հունանյանը հոգեմետ դեղեր է օգտագործում 2010թ.-ից: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ ՔԿՀ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը:
«2010թ.-ից մինչ օրս ստանում է հոգեմետ դեղորայք, որոնք նշանակվել են տարբեր տարիներին և՛ դատապարտյալների հիվանդանոցի ՔԿՀ մասնագետի, և՛ Առողջապահության նախարարության մասնագետների, և՛ ՀՀ արդարադատության նախարարության «Քրեակատարողական բժշկական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի մասնագետների ախտորոշումների հիման վրա: Ներկայումս գտնվում է ՀՀ արդարադատության նախարարության «Քրեակատարողական բժշկական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի մասնագետի հսկողության ներքո»,-ասաց Նոնա Նավիկյանը:
Ինչը վերաբերում է Հոկտեմբերի 27-ի գործով ցմահ դատապարտված Կարեն Հունանյանին՝ Նաիրի Հունանյանի եղբորը, Նոնա Նավիկյանը նշեց, որ վերջինս առողջական խնդիրներ չունի և ադեկվատ է:
Նշենք, որ Հունանյան եղբայրները գտնվում են «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկում, երկուսն էլ դատապարտված են ցմահ ազատազրկման:

Наири Унанян принимает психотропные препараты с 2010 года
Главарь террористической группы Наири Унанян, приговоренный к пожизненному заключению по делу о теракте в парламенте 27-го октября 1999 года, принимает психотропные препараты с 2010 года. Об этом «ФактИнфо» сообщила начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительной службы Минюста Армении Нона Навикян.
«С 2010 года по сей день он получает психотропные препараты, которые были назначены в разные годы как специалистами УИИ «Больница для осужденных», так и Министерства здравоохранения, а также на основании диагнозов, поставленных специалистами ГНКО «Уголовно-исполнительный медицинский центр». В настоящее время находится под присмотром специалиста ГНКО «Уголовно-исполнительный медицинский центр»», – сказала Нона Навикян.
Что касается его брата Карена Унаняна, осужденного к пожизненному сроку по делу «27 октября», то Нона Навикян отметила, что проблем со здоровьем у последнего нет и что он адекватен.