Արմեն Մարտիրոսյան. «Ղարաբաղյան հարցում նման դինամիկ զարգացում վաղուց չէր եղել, ինչքան այսօր՝ Կազանից առաջ»
ԱԺ «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը,  անդրադառնալով այսօր Կազանում կայանալիք Սարգսյան–Ալիև–Մեդվեդև հանդիպմանը, ասել է, որ ղարաբաղյան հարցում նման դինամիկ զարգացում վաղուց չէր եղել, ինչքան այսօր՝ Կազանից առաջ։
–Ընդունելի չէ ԼՂՀ հարցով որևէ զիջում: Ընդունելի չէ նաև, որ Հայաստանի նախագահն է խոսում ղարաբաղյան գործընթացից, մինչդեռ Ղարաբաղը պետք է դառնա բանակցային կողմ: Կողմերը պետք է պատրաստ լինեն այն փոխզիջումներին, որոնք միջնորդ կողմը ներկայացրել է: Սակայն Սերժ Սարգսյանն այդ մասին չի խոսում հասարակության հետ, նույնն անում է նաև Ալիևը: Երկու կողմերն էլ դեռևս պատրաստ չեն մադրիդյան սկզբունքներին,–ասել է նա:
Ըստ Արմեն Մարտիրոսյանի՝ այսօր մեր բանակը կարող է դիմակայել բոլոր հարձակումներին և նույնիսկ հակահարձակման:
–ԼՂ հարցի չլուծումը չի նշանակում, որ Հայաստանը չի կարող օրինաչափ զարգանալ: Այս պահին պատերազմը ոչ ոքի ձեռնտու չէ: Չկան այն օբյեկտիվ հիմքերը, որոնց արդյունքում կլինի ճեղքում հակամարտության կարգավորման գործընթացում: Որքան էլ հայ հասարակությունը միտված է խաղաղության, այս առումով ես համաձայն եմ ՀՀ նախագահի հետ, սակայն, այնուամենայնիվ, մեր երիտասարդությունը պատրաստ է առաջին անհրաժեշտության դեպքում պաշտպանել հայրենիքը: Համոզված եմ, որ ադրբեջանական ագրեսիան միավորելու է հայ հասարակությանը,–ընդգծել է նա։

В Карабахском вопросе давно не было такого динамического развития, как сегодня перед Казанской встречей - Армен Мартиросян
В Карабахском вопросе давно не было  такого динамического развития, как сегодня перед Казанской встречей - Армен Мартиросян
Говоря о предстоящей сегодня в Казани встречи президентов Армении, Азербайджана и России, депутат парламентской фракции «Наследие» Армен Мартиросян заявил, что в Карабахском вопросе давно не было  такого динамического развития, как сегодня перед Казанской встречей.
«Какая-либо уступка в Карабахском вопросе неприемлема, как неприемлемо и то, что президент РА говорит о Карабахском процессе, пока как Карабах не стал стороной переговоров. Стороны должны быть готовы к тем компромиссам, которые представила посредническая сторона. Однако Серж Саргсян не говорит об этом с обществом, как не делает этого и Алиев. Обе стороны пока не готовы к Мадридским принципам», - отметил он.
По словам Армена Мартиросяна, сегодня наша армия может противостоять любой атаке и даже контратаке.
«Нерешение Карабахского конфликта не означает, что Армения не может развиваться закономерно. На данный момент никому не выгодна война. Нет тех объективных основ, в результате которых обозначился бы перелом в процессе урегулирования конфликта. Сколько бы армянское общество ни было настроено  на мир, в этом плане, я согласен с президентом РА, но,  тем не менее, наша молодежь готова в случае необходимости защищать родину. Я уверен, что азербайджанская агрессия сплотит армянское общество», - подчеркнул Мартиросян.