ԱԱԾ-ի բյուջեն կավելանա ավելի քան 22 տոկոսով
Հայաստանում 2022 թվականի պետբյուջեի նախագծով նախատեսվում է Ազգային անվտանգության ծառայության բյուջեն 2021-ի նկատմամբ ավելացնել 22.85 տոկոսով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում՝ բյուջետային քննարկումներում՝ ներկայացնելով ԱԱԾ-ի 2022-ի պետբյուջեով նախատեսված ծախսերի հարցը:
«ԱԺ-ին առաջարկվել է պետբյուջեի նախագծով ԱԱԾ-ին 2022 թվականի համար հատկացնել 42 մլրդ 669 մլն դրամ, որը 2021-ի հաստատված բյուջեի նկատմամբ ավել է 22.85 տոկոսով, հաստատված բյուջեով ֆինանսավորումը 2021 թվականին կազմել է 34 մլրդ 733 մլն դրամ»,-ասաց Խաչատրյանը:
ԱԱԾ-ն 2022-ին պետք է իրականացնի 2 ծրագիր՝ պետական պահպանության ապահովումը և ազգային անվտանգությունը, և 11 միջոցառում:

Бюджет СНБ увеличится более чем на 22%
В проекте госбюджета Армении на 2022 год предусмотрено увеличение бюджета Службы национальной безопасности на 22,85%.
Как передает «Арменпресс», об этом на совместном заседании постоянных комиссий НС по обороне и безопасности и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам заявил министр финансов РА Тигран Хачатрян, представляя вопрос финансирования, предусмотренного для СНБ государственным бюджетом на 2022 год.
«Национальному собранию предложено в рамках проекта государственного бюджета на 2022 год утвердить для СНБ 42 млрд 669 млн драмов, что на 22,85% больше бюджета на 2021 год. Финансирование СНБ в 2021 году составляло 34 млрд 733 млн. драмов», – представил Тигран Хачатрян.