Կարինե Հակոբյան. «Մենք կսկսենք սահմանադրությունից և գաղափարախոսությունից»
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության քարտուղար Կարինե Հակոբյանն անդրադարձել է Հայաստանում առկա արտագաղթի հետ կապված խնդիրներին։
Նա մասնավորապես շեշտել է, որ այսօր ՀՀ–ում առկա արտագաղթի հիմնական պատճառներից են գործազրկությունը, ժողովրդի բարոյահոգեբանական ծանր վիճակը, հասարակական կարծիքի արհամարհումն իշխանությունների կողմից և այլն։
Հարցին՝ ինչից կսկսի «Ժառանգությունը», երբ գա իշխանության, Կարինե Հակոբյանը պատասխանել է. «Մենք կսկսենք Սահմանադրությունից և գաղափարախոսությունից»։
–Ինչո՞ւ մեր Սահմանադրության մեջ չի նշվում «ազգային» բառը։ Եթե Սահմանադրության վերնագրում գրված չլինի «ՀՀ սահմանադրություն», ապա դուք երբեք չեք իմանա, որ սա Հայաստանի սահմանադրությունն է,– նշել է ԺԿ վարչության քարտուղարը։

Карине Акопян: «Мы начнем с реформ в Конституции и идеологии»
На сегодняшней встрече с журналистами секретарь правления партии «Наследие» Карине Акопян коснулась проблемы эмиграции в Армении.
Она, в частности, отметила, что одной из основных  причин  эмиграции в Армении сегодня является безработица, тяжелое морально-психологическое состояние людей, игнорирование властями  общественного мнения и т.д.
На вопрос о том, каковы будут первые действия партии «Наследие» в случае прихода к власти, Карине Акопян ответила: «Мы начнем с реформ в Конституции и идеологии».
«Почему в нашей Конституции не указывается слово “национальный”? Если бы в заглавии Конституции не было написано «Конституция РА», никто бы не узнал, что это конституция Армении», - отметила Карине Акопян.