Գյուղատնտեսությունը կրկին անկում է ապրել. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. Հայաստանում մի կողմից ավելանում է տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը, մյուս կողմից՝ անկում է ապրում գյուղատնտեսությունը: Մեր հանրապետությունում գյուղատնտեսական արտադրանքը, նախորդ տարվա արդյունքներով, նվազել է 1.1 տոկոսով` կազմելով 933 մլրդ 2 մլն դրամ: Ընդ որում, հիմնական անկումն արձանագրվել է բուսաբուծության եւ անտառային տնտեսության ոլորտներում:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից տեղեկացավ, որ մեր հանրապետությունում նախորդ տարի գյուղատնտեսության եւ ձկնորսության համախառն արտադրանքը կազմել է 977 մլրդ 327 մլն դրամ, ինչը, 2020 թվականի համեմատ, նվազել է 1 տոկոսով: Պաշտոնապես բուսաբուծության արտադրանքի ծավալը կազմել է 469 մլրդ 442 մլն 700 դրամ. այն 2020 թվականի ցուցանիշից պակաս է 3.1 տոկոսով: Փոխարենը անասնաբուծության ոլորտում է աճ արձանագրվել՝ 0.8 տոկոսի չափով, իսկ անտառային տնտեսության ոլորտում արձանագրված անկումը կազմել է 25.9 տոկոս:

Сельское хозяйство снова претерпело спад – «Жоховурд»
В Армении, с одной стороны, растет показатель экономической активности, а с другой – отмечается спад в сельском хозяйстве. Об этом пишет газета «Жоховурд».
По итогам прошлого года, производство сельскохозяйственной продукции в нашей республике сократилось на 1,1%, составив 933 млрд 2 млн драмов. При этом, основной спад зафиксирован в отраслях растениеводства и лесного хозяйства.
Газете «Жоховурд» в Статистическом комитете РА сообщили, что в прошлом году валовая продукция сельского хозяйства и рыболовства в нашей республике составила 977 млрд 327 млн ​​драмов, что, по сравнению с 2020 годом, меньше на 1%.
«Официально объем продукции растениеводства составил 469 млрд 442 млн 700 драмов. это на 3,1% меньше, чем в 2020 году. Вместо этого сектор животноводства вырос на 0,8%, а спад в сфере лесного хозяйства составил 25,9%», – пишет газета.