Թուրք գործարար. «Մոռանանք 100 տարի առաջ կատարվածը»
Այսօր Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության կողմից կազմակերպված հայ և թուրք գործարարների հանդիպման ժամանակ Վանի առևտրա-արդյունաբերական պալատի խորհրդի անդամ Աբդուլա Թունչդեմիրին նշել է, որ հանդիպումը քաղաքական նպատակ չի հետապնդում՝ հավելելով. «Մենք դժվարությամբ՝ 17 ժամում հասանք Երևան, իսկ եթե սահմանները բացվեն, ապա դրա համար ընդամենը 3 ժամ կպահանջվի։ Մենք մեր քաղաքական գործիչներին, դուք էլ ձեր քաղաքական գործիչներին պետք է ասեք, որ մենք ցանկանում են հրատապ սահմանները բացել»։
Թուրք գործարարն ասել է, թե իրենց մոտ ընդհանրապես նախապաշարմունք չկա և Երևանում քայլում են այնպես, կարծես թե Վանում լինեն։ «100 տարի առաջ կատարվածը, եթե անգամ փոխադարձաբար է կատարվել` մոռանանք: Նոր էջ, մաքուր էջ բացենք: Ես հավատում եմ, որ այս հարաբերությունները, հատկապես տուրիզմի և բիզնեսի ոլորտում անարգել կզարգանանե,- հայտարարել է թուրք գործարարը։

Турецкий бизнесмен: «Давайте забудем то, что произошло 100 лет назад»
В ходе организованной Союзом промышленников и предпринимателей Армении встречи между армянскими и турецкими бизнесменами член Торгово-промышленной палаты Вана Абдулла Тунчдемир заявил, что данная встреча не преследует политические цели.
«Мы с трудом за 17 часов добрались до Еревана, а если границы будут открыты, для этого понадобится лишь 3 часа. Мы должны сказать своим политическим деятелям, а вы – вашим, что мы хотим скорейшего открытия границ».
По словам турецкого бизнесмена, у них абсолютно нет предрассудков и в Ереване они ходят так, как будто они находятся  в Ване.
«Давайте забудем то, что произошло 100 лет назад, даже если это было ответным. Начнем с нового, чистого листа. Я верю, что эти отношения, особенно в сфере туризма и бизнеса, будут развиваться беспрепятственно», - отметил бизнесмен.