Արծվիկ Մինասյան. «Այս երկխոսությունը փորձ է, ձև է, որպեսզի կողմերը պահպանեն իրենց գերակայությունը քաղաքական կյանքում»
Այսօր համատեղ մամլո ասուլիս են տվել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՅԴ  խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը և «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Արմեն Մարտիրոսյանը։
Անդրադառնալով «ՀԱԿ–իշխանություն» երկխոսությանը՝ Արծվիկ Մինասյանը նշել է.
-Առնվազն երկու աբսուրդ է տեղի ունենում։ Նախ երկու կողմերն էլ ներկայացնում են, որ երկխոսությունը աննախադեպ է։ Ո՞վ ասաց։ Այլ հարց է, որ եթե այս երկխոսությունը վերածվի բանակցությունների։ Բայց երկխոսությունը ինքնին աննախադեպ չի եղել, հայ քաղաքական կյանքում միշտ էլ եղել է երկխոսություն տարբեր ձևաչափերով։ Եվ երկրորդ՝ երբ խոսում ենք երկխոսության մասին, մենք պետք է քաջ գիտակցենք, որ սա երկու կողմերի համար էլ փորձ է, ձև է, որպեսզի պահպանեն իրենց գերակայությունը քաղաքական կյանքում այն առումով, որ իբր իրենք են թելադրողները, և հերթական ընտրություններում պահպանեն և ունենան որոշակի պաշար։
Մինասյանը նաև ընգծել է. «Երկխոսության կողմերի տեսակետները ամենակարևոր հարցերի շուրջ մեծ հաշվով համընկնում են»։
Իր հերթին անդրադառնալով նույն հարցին՝ Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է.
–Իմ արժեքային համակարգը շատ արագ չեմ փոխում։ Ինչպես ասել եմ մեկ շաբաթ առաջ, ես սերիալներ չեմ նայում, առավել ևս՝ հայկական։

Арцвик Минасян: «Для обеих сторон диалог является попыткой, формой сохранения своего преимущества в политической жизни»
Сегодня совместную пресс-конференцию  провели депутат фракции АРФД Арцвик Минасян и депутат фракции «Наследие» Армен Мартиросян.
Говоря о  диалоге между АНК  и властями, Арцвик Минасян отметил:
«Имеет место как минимум двойной абсурд. Во-первых, обе стороны преподносят так, что диалог беспрецедентен. Но ведь это не так. Другое дело, если этот диалог перейдет в переговоры. Но диалог опять-таки не был беспрецедентен, поскольку в армянской политической жизни всегда в разных форматах был диалог. Во-вторых, когда мы говорим о диалоге, мы должны четко осознавать, что для обеих сторон этот диалог является попыткой, формой сохранения  своего преимущества в политической жизни в том плане, что якобы они являются диктующей стороной, а также сохранения  и обладания определенным резервом на очередных выборах».
По словам Минасяна, «по большому счету, мнения сторон диалога относительно важнейших вопросов сходятся».
В свою очередь, коснувшись этого вопроса, Армен Мартиросян заявил:
«Моя система ценностей меняется не очень быстро. Повторю то, что я сказал неделю назад: я не смотрю сериалы, тем более, армянские».