ՆԱՏՕ–ի ինքնաթիռները Լիբիայում հիվանդանոց են ռմբակոծել
ՆԱՏՕ–ի զինված ուժերի ինքնաթիռները Լիբիայի արևմուտքում հիվանդանոց են ռմբակոծել։ Այս մասին հաղորդում են տեղական իշխանությունների ներկայացուցիչները։ Վերջին տվյալների համաձայն՝ զոհվել է ութ մարդ, նրանց թվում կա երեք բժիշկ։
Այժմ դեպքի վայրում աշխատում են ոստիկանությունը և փրկարար ծառայության աշխատակիցները։ Լիբիական իշխանություններն արդեն մոտեցրել են արտասահմանյան լրագրողներին ավերված հիվանդանոցի շենքի մոտ։
ՆԱՏՕ–ի ներկայացուցիչներն առայժմ զերծ են մնում որևէ մեկնաբանությունից։
Այդ նույն ժամանակ, ինչպես հաղորդում են ՌԴ ԱԳՆ–ից, Լիբիա է հասել ռուսական մարդասիրական օգնության հերթական խմբաքանակը։ Լիբիական կողմին է հանձնվել մոտ 40 տոննա պարենամթերք։

Самолеты НАТО разбомбили больницу в Ливии
Войска НАТО разбомбили больницу на западе Ливии. Об этом заявили представители местных властей. По последним данным погибли восемь человек, среди них  - трое врачей.
В данный момент на месте происшествия работает полиция и спасательные бригады. Ливийские власти уже доставили к зданию разрушенной больницы зарубежных журналистов. Им показали также продовольственные и медицинские склады, которые были повреждены в результате авиаударов.
Представители НАТО пока воздерживаются от комментариев. Между тем, как сообщили в МИД России, во вторник в Ливию поступит очередная партия российской гуманитарной помощи, передает телеканал "Россия-24".