Ինչու է Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում «արտաքնոցային» ուժերի հետ
Նիկոլ Փաշինյանը հերթական անգամ հանդիպել է արտախորհրդարանական, իրականում՝ արտաքնոցային ուժերի ղեկավարների հետ։
Վազգենի եղբայր աշխատող Արամ Սարգսյան, Արման Բաբաջանյանի «ամուսին» Լևոն Շիրինյան, ադրբեջանասեր Տիգրան Խզմալյան, հայոց լեզվի խեղկատակ–բռնաբար Տիգրան Արզաքանցյան ու մի անհայտ «ատամնատեխնիկ» տղամարդ։ Սրանց է հանդիպել երեկ Նիկոլը։ Դատելով ամենից՝ արտաքնոցային ուժերի շարքերը նոսրանում են։ Ի դեպ, ուժ ասածն էլ սրանց դեպքում չափազանցություն է, քանզի հանդիպման մասնակիցների հետևում մարդ չկա, բացի իրենց տնեցիներից, այն էլ՝ ոչ բոլորի դեպքում։
Ու չնայած այս ամենին Նիկոլը նրանց հետ հանդիպում է։ Հարց է առաջանում, թե ինչու։
Եթե հանենք խեղկատակին ու անհայտ «ատամնատեխնիկին», որոնք աթոռ զբաղեցնողի դեր են խաղում, ապա պարզ կդառնա, որ Նիկոլը հանդիպել է Հայաստանի ամենահակաղարաբաղյան, ամենահակառուսական, ամենապրոթուրքական, ամենապրոադրբեջանական մարդկանց։ Այսինքն՝ հանդիպել է իրեն հոգեհարազատ մարդկանց։
Փորձը ցույց է տվել, որ Նիկոլ Փաշինյանի այդ հանդիպումները նախորդում են Հայաստանի կամ Արցախի դեմ արվող իր քայլերին։ Կամ էլ՝ խնդիր է դրվում ուժեղացնել հակառուսական հիստերիան։
Նիկոլի հանդիպումներն արտաքնոցային ուժերի հետ մեսիջ են արևմտաթուրքական ուժերին, որ ինքը կարևորում է հակառուսական գիծն ու մնում է պայմանավորվածությունների շրջանակներում։ Ասել է թե՝ խզմալյանների հետ հանդիպումն ունի ոչ թե ներքին (ներքին կյանքում սրանք զրոյական ազդեցություն ունեն), այլ արտաքին քաղաքական նշանակություն։ Նիկոլն, ըստ այդմ, ցույց է տալիս, որ գնում է Ղարաբաղն Ադրբեջանին հանձնելու, ռուսական ներկայությունն Արցախում ու Հայաստանում չեզոքացնելու, մեր երկրի կործանման գնով սեփական կաշին փրկելու ուղղությամբ։

Почему Никол Пашинян встречается с «отхожими» силами
Никол Пашинян в очередной раз встретился с руководителями внепарламентских, а в реальности – «отхожих» сил.
Работающий братом Вазгена Арам Саркисян, «супруг» Армана Бабаджаняна Левон Ширинян, азербайджанофил Тигран Хзмалян, клоун-насильник армянского языка Тигран Арзаканцян и один неизвестный мужчина-«зубной техник». Именно с ними вчера и встретился Никол. Судя по всему, ряды «отхожих» сил редеют. Кстати, понятие «сила» к ним тоже применимо с большими оговорками, поскольку за участниками встречи нет людей, кроме членов их семей, и опять же – не у всех.
И несмотря на всё это, Никол встречается с ними. Возникает вопрос – зачем?
Если вычесть клоуна и неизвестного «зубного техника», которые были в роли статистов, то станет понятно, что Никол встретился с самыми антикарабахскими, антироссийскими, протурецкими и проазербайджанскими людьми Армении. То есть встретился с душевно близкими ему субъектами.
Опыт показывает, что эти встречи Никола Пашиняна предшествуют его шагам против Армении и Арцаха. Или ставится задача усилить антироссийскую истерию.
Встречи Никола с «отхожими» силами являются месседжем западно-турецким силам, что он придает важность антироссийской линии и остается в рамках достигнутых договоренностей. То есть встречи с хзмалянами имеют не внутреннее (на внутреннюю жизнь они имеют нулевое влияние), а внешнеполитическое значение. Тем самым Никол показывает, что идет по пути сдачи Карабаха Азербайджану, нейтрализации присутствия России в Арцахе и Армении, спасения собственной шкуры ценой краха нашей страны.