Ռոբերտ Քոչարյանին ցուցակում ընդգրկելու առաջարկ ՀՅԴ–ին չի եղել
ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանն ասել է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ՀՅԴ նախընտրական ցուցակում ընդգրկելու առաջարկ չի եղել, այդ հարցով իրենց չեն դիմել, հետևաբար, նման հարցի քննարկում էլ չի եղել։
–Եթե Ռոբերտ Քոչարյանը դիմի, քննարկում կլինի։ Բայց թե քննարկման արդյունքը ինչ կլինի, չեմ կարող ասել,–ընդգծել է ՀՅԴ խմբացկության ղեկավարը։
Վ. Հովհաննիսյանը նաև նշել է, որ թեև ՀՅԴ–ն նախընտրում է միայնակ մասնակցել ընտրություններին, քաղաքական իրավիճակը երբեմն թելադրում է նաև ա՛յլ ուժերի հետ համագործակցութուն։

Предложения включить Роберта Кочаряна в список АРФД не поступало – Ваан Ованнисян
Отвечая на вопрос о возможности включения второго президента РА Роберта Кочаряна в избирательный список АРФД для участия в предстоящих парламентских выборах, глава парламентской фракции АРФД Ваан Ованнисян заявил, что никто с подобным предложением к ним не обращался, поэтому обсуждения данного вопроса не было.
«Если Роберт Кочарян обратится к нам, то состоится обсуждение. Но каким будет результат обсуждения, не могу сказать», - подчеркнул глава фракции АРФД.
В. Ованнисян также отметил, что хотя АРФД предпочитает участвовать на выборах по отдельности, но политическая ситуация иногда диктует необходимость сотрудничества с другими силами.