Ամանորյա խրախճանքի պերճանքն ու թշվառությունը
Նիկոլ Փաշինյանն այս տարի առանձնակի ուրախությամբ էր նշում Արցախի կորուստը։ Հսկայական ծախսեր էին կատարել։
Հանրապետության հրապարակում ամանորյա տոնակատարությունը կազմակերպված էր հրավառության ու կուրացնող լույսերի ներքո։ Դա հատուկ էր արված։ Հրավառության ու լույսերի ներքո ուզում էին մոռացության տալ Արցախի կորուստը։ Տպավորությունն այնպիսին էր, որ նիկոլենք նշում էին Արցախի հանձնումը։ Ավելի ճիշտ, դա ոչ թե տպավորություն է, այլ հենց այդպես էլ կա։
Համացանցում տեսանյութ էր տարածվում, որից պարզ դարձավ, որ ադրբեջանցիները «Նոլդու Փաշինյան» բառեր պարունակող երգի տակ տրջիկ էին տալիս Արցախի թեմայով։ Տարբերությունն այն էր, որ եթե Նիկոլը Երևանում նշում էր Արցախի հանձնումը, ապա ադրբեջանցիները Երևանից դուրս նշում էին Արցախի գրավումը։ Երկու դեպքում էլ էմոցիոնալ ֆոնը նույնական էր՝ նշողներն ուրախ էին։
Նիկոլն ուրախ է, որ Արցախը հանձնվել է, քանզի դա իր անձնական անվտանգության երաշխիքն է։ Համենայնդեպս, նրա դրսի տերերն այդպիսի նախապայման են դրել։
Նիկոլն իր ամանորյա խոսքում գրեթե ուրախությամբ էր արձանագրում, որ Արցախից մեր 120 հազար հայրենակիցները փախել էին Հայաստան։ Նրանց փախուստն Արցախից հնարավորություն է բացում Նիկոլի համար։ Որպեսզի ինքն էլ հետագայում փախչելու հնարավորություն ունենա։ Բելառուսի նախագահացու Տիխանովսկայայի պես։
Ի դեպ, Հանրապետության հրապարակում Նոր տարվա գիշերը հիմնականում օտարազգիներ էին։ Հայերը ճնշող փոքրամասնություն են եղել այդ խրախճանքի ժամանակ։ Դա էլ էր խորհրդանշական։ Ու որպեսզի հետագայում ամբողջ Հայաստանում հայերը ճնշող փոքրամասնություն չկազմեն, պետք է վերջ դնել այս սատանայական պարահանդեսին։

Блеск и нищета новогоднего празднества
В этом году Никол Пашинян с особой радостью отмечал потерю Арцаха. Были сделаны колоссальные затраты.
Новогоднее празднество на площади Республики было организовано с салютом и ослепляющим освещением. Это было сделано специально. Под фейерверки и освещение хотели предать забвению потерю Арцаха. Было такое впечатление, что николовцы отмечают сдачу Арцаха. Вернее, это было не впечатлением, а жестокой реальностью.
В сети распространилась видеозапись, на которой азербайджанцы отплясывали под песню «Нолду Пашинян» на тему Арцаха. Разница в том, что если Никол отмечал в Ереване сдачу Арцаха, то азербайджанцы – захват Арцаха. В обоих случаях эмоциональный фон был идентичным – отмечающие были рады.
Никол рад, что Арцах сдан, так как это – гарантия его личной безопасности. По крайней мере его внешние хозяева поставили подобное предусловие.
В своем новогоднем послании Никол практически с радостью констатировал, что 120 тысяч наших соотечественников из Арцаха сбежали в Армению. Их бегство открывает для Никола новые возможности. Чтобы он тоже впоследствии имел шанс для побега. Наподобие кандидата в президенты Белоруссии Тихановской.
Кстати, в ночь на Новый год на площади Республики в основном были иностранцы. В ходе этого празднества армяне были подавляющим меньшинством. Это тоже было символичным. И дабы впоследствии армяне не стали подавляющим меньшинством также во всей Армении, нужно покончить с этим сатанинским балом.